Kısa Sürede Etkili Kilo Verenin Tüyoları | En Etkili Kilo Verme Rehberi

Kısa sürede etkili kilo vermenin tüyoları herkes tarafından ilgi odağı olmuştur. Peki kısa sürede nasıl etkili kilo verebilirsiniz? Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde özellikle kadınlar, kış boyunca aldıkları kiloları vermenin telaşında. Kış boyunca alınan kilolardan, tatil planlarının yapılması ile kurtulma çabaları da başladı. Özellikle bölgesel sorunlardan şikayet eden kadınlar; basen yağlarından kurtulma, göbek yağlarından kurtulma, selülitlerden kurtulmanın yollarını aramaya başladı. Bizlerde sizler için uzmanlardan aldığımı tüyolar ile kısa sürede etkili kilo vermenin tüyolarını bir araya getirdik. ^Yaza Fit Girmenin Yolları^ adlı içeriğimizden yaza fit girmenin yollarını inceleyebilirsiniz

Beslenme ve diyet uzmanlarından aldığımız   bilgiler ile yaza formda girmeniz artık daha mümkün. İşte yaza formda girmenin ve kısa sürede etkili kilo vermenin tüyoları;

Kısa sürede etkili kilo vermenin tüyoları

Hızlı ve yanlış diyetlerden uzak durun

 

Uzmanlar, yaz aylarının yaklaşmaya başlaması ile kadınların, hızlı ve etkili kilo vermek amacıyla sağlık bakanlığı onayı olmayan; çay, ilaç, vb birçok ürün kullanmakta. Ancak bu ürünler kilo vermek bir kenara insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ölümle sonuçlanan bu ürünlerden uzak durmalı, hızlı kilo vermek için birçok yerde duyduğunuz tek tip diyetlerden de kesinlikle uzak durmalısınız.

Düzenli kahvaltı yapmak

Düzenli kahvaltı yapmak

Sabah kahvaltısı kilo vermek isteyenlerin olmazsa olmaz öğünleri. Uzman diyetisyenler etkili kilo vermek için mutlaka sağlıklı, öğün atlamadan yapılmış beslenme programlarını uygulamaları gerektiğine vurgu yapıyor. Sabah kahvaltısının düzensiz yapan kişilerin daha fazla kilo aldıkları aynı zamanda kilo verme konusunda başarısız olduğu gözlemlenmiştir. Düzenli, doğru besinler, protein ağırlıklı beslenme ile kısa sürede kilo vermek mümkün.

Sabah kahvaltısında metobolizmanızı hızlandırın

Metobolizma hızlandırmak için birçok yanlış bilgi yer alıyor. Uzmanlar, bu konuda doktor yönlendirmesi ile hareket etmenin uygun olacağının altını çiziyorlar. Ayrıca sabah kahvaltısında protein, lifli ve metobalizmayı hızlandıran besinler tüketmeniz sizlerin kısa sürede etkili kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Etkili kilo vermek için bol su tüketin

Fazla yağlardan kurtulmak için su tüketin

Su vücudumuzun olmazsa olmaz unsurlarından olduğu gibi, kilo vermek isteyenlerin de ilk etkenlerinden bir tanesidir. Özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenler, basenlerini inceltmek ve göbek yağlarından kurtulmak isteyenlerin su ile hayatlarını birleştirmeleri gerekiyor. Günde 3 lt su tüketimi, yağ yakımını hızlandıracak, yağların  kısa sürede vücuttan atılmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı kilo vermek için ekmeği hayatınızdan çıkarın

Ekmeği hayatınızdan çıkarmayın!

Kısa sürede zayıflamak isteyen kişiler ile yapılan röportajlarda 0 (sıfır) ekmek tüketimi ile karşılaşılmış. Oysa ki uzmanlar, tam buğday ekmeği ve kepe ekmeğinin kilo vermek için etkili yöntemlerden bir tanesi olduğunu altını çiziyorlar. Esmer ekmek, kan şekerini dengeleyerek uzun süre tokluk hissi yaratmayı sağlayacaktır. Bu yüzden kısa sürede etkili kilo vermek isteyenlerin ekmeği hayatlarından çıkarmamaları gerekiyor.

Etkili bir kilo vermek için spora hayatınızda yer açın

Egzersiz ve sporun hayatınızda yeri olmalı!

Yaza fit girmek isteyenler  tatil planlarından bir ay önce spor salonlarını doldurmuş olsada, uzmanlar kısa süreliğine yapılan sporların etkili olmayacağını  belirtiyor. Kısa süreli yapılan sporlar, yağ yakımına yardımcı olmak veya kısa sürede kilo vermek yerine, vücuttan su kaybına sebep olmaktadır. Buda kişilerde “kilo verdim” izlenimi vermiş olsada kısa sürede bu sıvı kaybı daha fazla yağ ile geri dönecektir. Bu sebepten ötürü günde mutlaka minimum yarım saat tempolu yürüyüş kısa sürede etkili kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca egzersizler hem metobolizmanı hızlandıracak, bağırsaklarınızı çalıştıracak ve yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Basen incelten egzersizler ile kilo verimini hızlandırın

Basen inceltmek ve göbek yağlarından kurtulmak

Basen yağları ve göbek yağları kadınların en fazla şikayet ettiği bölgesel yağlanma kategorilerinde ilk sırada yer alıyor. Basen incelten ve göbek yağlarını eriten egzersizler yapmak, bu bölgelerin aktif çalışmasını sağlamak yağların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlayacaktır.

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)