Bağışıklık Sistemini Güçlendiren En Etkili Yöntemler

Bağışıklık sistemi güçlendiren en etkili yöntemler, bağışıklık sistemini güçlendiren besinler, nasıl bağışıklık sistemini güçlendiririm, bağışıklık güçlendiren ilaçlar vb soruların sorulması bir hayli gündemde. Günümüzde tıbbı ilaçlara olan ilginin azalması akabinde bitkisel yöntemler ve alternatif tıp yöntemleri ile bağışıklık sistemini güçlendiren tarifler arayışına sizi ittiğinin farkındayız. Ancak bilgi kirliliği, yapılan karışımların herkese olumlu etki etmemesi doğru kaynaktan bu bilgileri almamız gerektiğinin adeta kanıtı. Bizlerde sizler için bu içeriğimizde en etkili bağışıklık sistemi güçlendiren besinleri, bağışıklık sistemini güçlü tutmanın püf noktalarını uzmanlarından aldığımız özel kürler ve 7’den 70’e herkesin uygulayabileceği karışımları bir araya getirdik.

Hava değişimi, stres, yorgunluk tüm banlara soğuk algınlığı da eklenince bağışıklık sisteminin güçsüz kalmaması elde değil. Birde çalışan biri olarak yoğun iş temposuna ayak uydurmaya çalışıyor iseniz aşağıda vereceğimiz bu yöntemlerde tamda sizlere göre. Özellikle bağışıklık sistemi güçlendiren İbrahim Saraçoğlu kürü, Şems Aslan’ın hem kendinizde hem 7 yaş ve üzeri çocuklarda uygulayabileceğiniz hastalıkları kolayca yenmeniz için kokteyl tarifini mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Bağışıklık Sistemine Güçlendiren 5 Pratik Yöntem

 

Bağışıklık Sistemine Güçlendiren 5 Pratik Yöntem

Sonbahar aylarında olduğumuz bu günlerde kış aylarına girmek üzereyiz. Birçoğunuz belki defalarca hasta oldunuz, bazılarınız ise belki de belirtilerini yaşadınız. Vücudunuz siz kabul etseniz de etmeseniz de size sinyaller vermeye başladı. Adeta sizi “Dikkat etmezsen hasta edeceğim seni!” , “Tüm bu belirtiler hastalıkların habercisi, kendine dikkat etmelisin!” diyerek telkinler veriyor. Başta grip, nezle, faranjit, soğuk algınlığı gibi mevsim geçişlerinde sıklıkla karşılaştıklarımızın yanı sıra astım, kulak burun boğaz enfeksiyonları gibi birçok hastalığın sebebi bağışıklık sistemindeki yetersizlik ve immün sisteminin güçlü olmamasından kaynaklanıyor.

Uzmanlar ise bu ayların bağışıklık sisteminin düşmesine, hastalıklara kapıların aralandığına dikkat çekerek birçok öneride bulunuyorlar. İşte uzmanından hastalıklardan korunmanın yolları ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin 5 pratik yöntemi. Sizlerde bu yöntemler ile bağışıklığınızı güçlendirebilir, sonbahar / kış boyunca rahat bir dönem geçirebilirsiniz. Bu önerileri uygulayarak bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçlar arayışını bırakıp, doğal yollardan vücudunuzun direncini artırabilirsiniz.

 • Doğru Beslenme

En etkili bağışıklık sistemi güçlendiren yöntemlerin başında elbette düzenli ve sağlıklı beslenmek geliyor. Kan depolarınızın yeterli ve etkin şekilde dolu olması, vücudun ihtiyacı olan gıda ve vitaminlerin doğal yollar ile alınması sizlerin bağışıklığınızı güçlendirirken hastalıklara karşıda korumaktadır.

Uzmanlar doğru beslenmekten kastının; tam tahıllı ürünler, protein, yağın doğru ve dengeli tüketimi, karbonhidrat alımı ve takviye gıdalar ile mümkün olacağının altını çiziyorlar. Bol antioksidan içeren gıdaların ( nar, nar suyu, kırmızı pancar, kırmızı lahana, kara lahana…vb besinler) tüketilmesi sizin bağışıklığınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Soğan, sarımsak, maydanoz, dereotu, brokoli, doğal ev yapımı turşu, ev yapımı yoğurt ve bu mevsimlerde ıspanak tüketerek bağışıklığınızın güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Düzenli Egzersiz ve Hareketli Yaşam

Uzmanların bağışıklık sistemini güçlendiren 5 pratik yöntemde üzerinde durdukları bir diğer yöntem ise düzenli egzersiz yapımı ve hareketli yaşam önerisi oluyor. Diyafram nefesi alarak yaptığınız 10 dakikalık bir yürüyüş bile sizi kış aylarına hazırlayacak, immün sisteminizin canlanmasına sebep olacaktır. Keza hareket etmeniz, düzenli egzersiz yapmak hastalıklara karşı korunmanın tüyoları arasında yer alıyor.

 • Düzenli Uyku

Bağışıklık sistemini güçlendiren 5 pratik yoldan bir tanesi de düzenli uyku uyumanız. Uyku kaliteniz sizin hem psikolojinizi hem de sağlığınızı etkileyen faktörlerin başında geliyor. İyi bir uykunun başlıca ölçüsü kişiye göre değişmektedir. Ancak uzmanlar 8 saatten fazla uyumanın vücuda faydadan daha çok zarar verdiğinin altını çiziyorlar. Buna karşın kişi, sabah uyandığında dinç kalkabiliyor ise kaliteli bir uykunun etkisini gördüğünün kanıtıdır.

 • Bol Su Tüketin

En etkili bağışıklık sistemini güçlendiren yöntemleri ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önerileri sıralarken bol su tüketimine yer vermemek olmazdı. Vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar su tüketmeniz (günlük en az 2,5 litre) sizi hastalıklara karşı koruyacak ve bağışıklığınızın güçlü olmasını sağlayacaktır. Keza bol su tüketimi hastalıklardan kurtulmanızı içinde uygulayabileceğiniz tüyolar arasında yer alıyor.

 • Stresten Uzak Kalın – Kendinize Zaman Ayırın

Bağışıklık güçlendiren tüyolar arasında bir diğer faktör ise psikolojik olarak sağlık olmanız, kendinizi iyi hissetmenizden geçiyor. Bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını istiyorsanız stresten uzak kalmalı ve kendinize zaman ayırmalısınız.

Stres sizin bağışıklık sisteminizi etkileyen, vücut direncinize büyük katkı sağlayan önemli faktörlerden biridir.

Bağışıklık Sistemi Güçlendiren İbrahim Saraçoğlu Kürü

Bağışıklık Sistemi Güçlendiren İbrahim Saraçoğlu Kürü

Bağışıklık sistemi güçlendiren İbrahim Saraçoğlu kürü, sizin için araştırma yapıp en etkili bağışıklık sistemi güçlendiren yöntemler arasında yer vermeye karar verdiğimiz önemli kürlerden biri. Aynı zamanda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bağışıklık sistemini güçlendiren kür tarifi için; “ Vücudunuz için hastalıklara karşı kalkan görevi yapacak…” ibaresini kullanıyor. İşte İbrahim Saraçoğlu’nun bağışıklık güçlendiren kür tarifi…

Biyoloteknoloji ve Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bağışıklık sistemini güçlendiren formülünün önemine dikkat çekerek bitkiler arasında herhangi birine alerjisi olanları bu kürü uygulamaması gerektiğinin altını çiziyor.

Malzemeler;

 • 50 gr kekik
 • 50 gr havlıcan
 • 50 gr karanfil
 • 50 gr zencefil
 • 50 gr tarçın
 • 50 gr papatya
 • 50 gr ıhlamur (ıhlamurun yapraklarından daha az miktarda çiçeğinin yoğun olması tercih edilirse daha etkili olacaktır)

Tüm bu karışımı bir araya getirip, düzenli ve etkin şekilde karıştırarak ince ince kıyacaksınız. Bu adeta sizin vazgeçilmez bir çayınız olacak. Bu karışımı cam bir kavanozda ağzı kapalı şekilde serin yerde saklayabilirsiniz. Her gün 1 litre suyun içine tepeleme olarak bir tatlı kaşığı bu karışımdan demleyerek içeceksiniz. Günde 10 -15 bardak rahatlıkla içebilirsiniz.

Bu kürü ara vermeden bir müddet kullandığınızda vücudunuzda farkı hissedeceksiniz. İlk kullanımda ateş basabilir sizi çünkü soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıkların çözümü için o toksinleri atmanız, terlemeniz öneriliyor. Bu kürde tamda sizlerin  terleyerek ve toksinleri atarak bağışıklığınızı güçlendirmenizi sağlayacaktır. Bu aylarda başlayarak, kış bitimine kadar bu kürü rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 • İçeriğimizi yorumlayınız :)