Yaza Fit Girmenin Yolları | Fit Olmanın Tüyoları

Yaza fit girmenin yolları  içeriğimiz sizlerin istekleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz bir içeriğimizdir.  Yaza fit girmek için önerileri sizler için uzman danışmanlardan öneriler alarak bir araya getirdik. Tatil sezonu başlamadan sizlerde fazla kilolarınızdan kurtulmak, kısa sürede etkili kilo vermek ve kış boyunca aldığınız yağları yakmak için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. ^Kısa Sürede Etkili Kilo Vermenin Yöntemleri^ adlı içeriğimizden kısa sürede etkili kilo vermenin tüyolarını da öğrenebilirsiniz.

Fit olmanın tüyoları arasında sizler için uzmanlara danıştık ve ortak olmazsa olmaz unsurları sizler için paylaştık. İşte yaza fit girmenin sırları;

Yag yakıcı egzersizler ile fit olmayı kolaylaştırın

Yağ yakıcı egzersizler (bölgesel zayıflamak için etkili egzersizler)

Eğer yaza fit girmenin yollarını araştırıyorsanız,  hayatınızda spora yer açmalısınız. Egzersiz olmadan, spor yapmadan, her gün yarım saat yürüyüş yapmadan yaza fit girmeniz oldukça zor. Hatta imkansız diyebiliriz. Kış boyunca hantallaşmış olan kaslarınız, birikmiş yağlarınızı, bölgesel yağlanmalarınız bahar aylarının gelmesi ile yakmanın tam zamanı. Yağ yakımında en etkili yöntem ise spor ve yağ yakıcı egzersizler olacaktır. Egzersiz, yürüyüş veya spor programınız oluşturdu iseniz o halde sırada aşağıdaki önerileri uygulayarak zayıflama zamanınız geldi.

Öğünlerinizi sıklaştırın, porsiyonları düşürün

Öğünlerinizi sıklaştırın, porsiyonları düşürün

Yaza fit girmenin yolları arasında en önemli etken ögünleri sıklaştırıp, porsiyonları düşürmek… Açlık hissi duyulur duyulmaz hemen yemek yeme hatasına düşmeyin. Uzmanlar açlık hissinizi hissetmeniz halinde iradeli olarak 10 dakika beklemenizi öneriyorlar. Ayrıca bu beklemeden sonra bir bardak su içtikten sonra açlık hissiniz devam ediyor ise öğün aralarını tüketmeniz sağlık olan uygulamadır. Bu yöntem ile porsiyonlarınız azalacak, öğünleriniz sıklaşacak böylelikle metobolizmanız hızlanacaktır.

Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde (ana öğünler) porsiyonlarınızı az tutmanız, fazla çiğnemeniz ve diyafram nefesi almanız daha az yemenizi sağlayacaktır.

Karbonhidrat tüketimine dikkat!

Karbonhidrat tüketimine dikkat!

Karbonhidrat tüketimi, kilo vermenin düşmanı olarak biliniyor. Birçok hazır gıdada yer alan karbonhidrat, yağların ve selülitlerin artmasına sebep oluyor. Uzmanlar karbonhidratı ‘iki ucu keskin kılıç’ olarak nitelendirmesi bu gıdaların tehlikeli oluşlarından kaynaklanıyor. Yağ yakmak ve yaza fit girmek isteyenlerin karbonhidrat tüketim zamanı olarak sabah spor öncesi olarak ayarlayabilirler. Aksi halde alınan karbonhidratlı yiyecekler yağ ve kilo olarak dönmektedir.

Vücudunuzun ihtiyacı suyu karşılayın

Vücudunuz için gerekli olan su miktarını karşılayın

yaza fit girmenin yolları arasında en önemli etmen sıvı tüketimi. Vücudunuzun için gerekli olan su miktarını karşılamak, metobolizmayı hızlandırmaya da sebep olacaktır. Her vücut tipi için gerekli olan su miktarı elbette farklıdır. Ancak genel olarak insan vücudu yaz aylarında 3 – 3.5 litre, kış aylarında ise 2.5 litre suya ihtiyaç duyar. Su; metobolizmayı hızlandırır, yağ yakımını sağlar, bağışıklık güçlendirir. Doğru miktarda su tüketimi, kilo vermek için etkili yöntemlerin başında yer alıyor.

Sıkı bir sağlıklı beslenmenin ardından kendinizi bir gün ödüllendirin

Kendinizi ödüllendirin

Haftalık olarak düzenli beslenme programına (diyet programı) uyduysanız ve etkili egzersizler – spor ile bu programı desteklediyseniz, haftalık ödülünüzü hak  ettiniz anlamına geliyor.  Haftada bir gün, vücudun alışılagelmiş olan düzenini dışında beslenmesi uzmanlar tarafından önerilen maddelerden biri. Haftada bir defa miktarını ayarlamak koşulu ile çikolata, tatlı, hamur işi kısacası istediğiniz herhangi besini alabilirsiniz. Böylelikle daha motive şekilde yaza fit girmek için programınıza odaklanmış olacaksınız. Aynı zamanda metobolizmanızında bu programa uyum sağlayarak, kısa sürede kilo vermek için vazgeçilmez unsurlardan biri olacaktır.  

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)