Fitnees İle Zayıflama Rehberi | En Etkili Fitnees Programı | Zayıflatan Fitnees Egzersizleri

Fitnees ile zayıflama rehberi, en etkili fitnees programı, zayıflatan fitnees egzersizleri arayışınız bu yazımızı okuduğunuza göre hala devam ediyor. Fitnees ile zayıflamak mümkün mü? Kilo vermek için fitnees hareketleri nelerdir? Finees programı ve zayıflatan fitnees hareketleri için doğru adrestesiniz. O halde en doğru fitnees programını birlikte inceleyelim…

Öncelikle fitnees ile zayıflarmıyım? Zayıflatan fitnees hareketleri, en etkili fitnees ezgersizleri ile elbette kilo vermeniz, kısa sürede zayıflamanız mümkün. Ancak öncelikle sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz ^Kısa Sürede Etkili Kilo Verme^ ve ^Yaza Fit Girmenin Yolları^ adlı içeriklerimizi detaylı şekilde okuduktan sonra bu içeriğimizi incelemenizdir. Çünkü kısa sürede etkili kilo vermek, fit olmanın sırları ve elbette fitnees ile zayıflamanın oldukça bağlantıları mevcut.

Fitnees İle Zayıflama Rehberi-Zayıflatan Fitnees Hareketleri

Yalnızca kendinize bir fitnees programı yaparak, fitness hareketleri uygulayarak veya evde fitnees egzersizleri yaparak kilo vermek  / zayıflamak ve fit olmayı düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Çünkü kilo vermek veya zayıflamak, obezite ile başa çıkmak kısa süreli değil; istikrarlı, kararlı ve iradeli şekilde program ile mümkündür. Fitnees programına yer vermeden, zayıflatan fitnees hareketlerini belirtmeden önce Fitneesin ne demek olduğunu, ne işe yaradığını, fitnees aletlerini ve fitnees hareketlerini tanımamız gerekiyor. Bilmediğimiz bir spor dalı içinde kendimize zayıflama programı hazırlamak elbette abesle iştirak olacaktır. Peki o halde gelin birlikte fitnees ve fitnees hakkında tüm bilmemiz gerekenleri öğrenelim…

Fitnees Ne Demektir?

Fitnees Ne Demektir?

Fitnees genellikle body building sporu ile özleştirilerek ‘vücut geliştirme’ amacıyla kullanılan spor dalı olarak biliniyor. Ancak fitnees kelimesi, sağlıklı olmak, formda kalmak, fit olmak anlamına gelmekte. Bu anlamlarda doğru orantılı olarak ta fit olmak, bölgesel zayıflamak, vücut geliştirmek ve formda kalmak isteyenlerin son yıllarda ilk tercihi oldu.

Ülkemizde fitneese olan ilgi her geçen gün arttıkça, kişiye ve vücut analizine göre fitnees programı, fitnees aletleri, fitnees ile zayıflama ve formda kalmak bir hayli ilgi odağı oluyor. Bu arayış akabinde fitnees ile zayıflama rehberi, en etkili fitnees egzersizleri ne yönelmeyi gerektiriyor. Peki gerçekten zayıflatan fitnees hareketleri var mıdır? Fitnees ile zayıflama rehberi tam bir rehber mi? Fitnees ergersizleri arasında zayıflatan fitnees hareketleri hangisi? O halde devam edelim…

Fitnees İle Zayıflamak | Fitnees İle Kilo Vermek

Fitnees İle Zayıflamak | Fitnees İle Kilo Vermek

Elbette ki fitnees ile zayıflamak mümkündür. Fitnees ile kilo veren ve bu kilo verme sürecinde etkili şekilde formda kalanların sayısı bir hayli fazla. Fitnees ile zayıflama rehberi adı altında sizlere hitap ederken fitneesin zayıflamada etkisi olup olmadığına açıklık getirmemek olmazdı. Peki fitnees ile nasıl kilo verilir?

Öncelikle ^Kısa Sürede Etkili Kilo Vermek^ ve ^Yaza Fit Girmenin Yolları^ adlı içeriklerde tüm detaylar göz önünde bulundurulmalı bu içeriklerde yer alan ‘spor yapmak / hareket etmek / zayıflatan egzersizler’ diye belirtilen kısımlarda fitnees yapmak doğru olacaktır. Bunun içinde kaçınılmaz her vücut tipine ve vücut özelliklerine uygun olan fitnees programı yapılmalı.

Fitnees beslenmesi, kalori hesabı, protein bazlı beslenmek vb tüm temel etmenler kesinleştirildikten ve vücut tipinize göre kişiye özel fitnees programı oluşturmak. Bunun için bir uzmandan yardım almanıza gerek yok. Kendi vücut tipinizi en iyi siz tanır, bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyulan tüm bölgeleri siz daha iyi bilir, vücudunuzun kas bazında ihtiyacı olan bölgeleri de yine siz bilirsiniz. (vücudunuzu tanımanız gerekiyor bildiğinizi ümit ediyoruz). Peki en iyi fitnees programı hangisidir? Zayıflatan fitnees hareketleri ile kilo vermem mümkün mü? şimdide bunları öğrenelim…

En Etkili Fitnees Programı

Fitnees İle Zayıflama Rehberi-En Etkili Fitnees Programı

Fitnees ile zayıflama rehberi arayanların en önemli noktalarından biri fitnees programı. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi en doğru fitnees programı kişiye özel yapılan programlardır. Vücut kitleniz, yağ kitleniz, kas kitleniz ve diğer durumlar hesaplanarak uzmanlar denetiminde yapılan fitnees programı sizin için doğru seçim olacaktır. Fitnees ile zayıflamak istiyorsanız, fitnees programınıza düzenli ve istikrarlı olarak uymalısınız. Programınızda zayıflatan fitnees hareketleri, fitnees ile kilo vermek ve tüm incelikleri düşünerek detaylı program hazırlatmalısınız. Peki zayıflatan fitnees programı, fitnees aletleri, fitnees egzersizleri barındıran programda neler olmalı?

En etkili fitnees programı arayışında olanların mutlaka ^Kısa Sürede Etkili Kilo Vermenin Tüyoları^ adlı içeriğimizde bulunan yemek alışkanlıklarına dikkat etmeli, ve ^Yaza Fit Girmenin Yolları^ adlı yazımızda ki önerileri kendine bir yaşam biçimi haline getirmelidir. Akabinde;

  • Cardio hareketleri (haftada 3 defa)
  • Hafif ağırlıklar ile çalışma programı ( haftada 2 defa)
  • Squat yapımı (squat hareketi zayıflatan fitnees hareketleri arasında önemi yere sahip)
  • Bölgesel zayıflama ve bölgesel yağlanma için zayıflatan fitnees hareketleri belirlenmeli

Fitness Hareketleri | En Etkili Egzersizler

Fitness Hareketleri | En Etkili Egzersizler

Evde uygulayabileceğiniz fitnees hareketleri ile elbette kilo vermeniz mümkün. Kolaylıkla uygulayacağınız fitnees programınıza zayıflatann fitnees hareketlerini dahil etmeniz istikrar ile programınıza uymanız zamanla kilo vermenize sebep olacaktır.

Fitnees zayıflama rehberini aktarırken kilo vermede etkili zayıflama hareketlerinden bahsetmesek elbette eksik kalırdı. Bizler madamcarmen.com ailesi olarak sizler için evinizde ve spor salonlarında fitnees aletleri ile rahatlıkla uygulayabileceğiniz hareketleri sizlere aktarmak için uzmanlardan yardım aldık.

Fitnees uzmanları, fitnees ile zayıflamak isteyenlerin etkili egzersizlerini sizler için aktardı. En doğru fitnees programını sizlere yukarıda aktarırken kişiye özel bir program çizelgesi belirlenmesi gerektiğini söylemiştik. Fitnees programınızda etkili kilo vermek için mutlaka yürüyüş olmalı. Programınızda fitnees hareketlerine başlamandan yarım saat hafif tempolu yürüyüş yapmanız sağlıklı olacak ayrıca spor öncesi ısınmanızı sağlayacaktır.

En etkili fitnees egzersizleri sırasıyla şöyle;

  • Squat Hareketi

Fitnees hareketlerinin en etkili egzersizlerinden biri olan squat olmadan kesinlikle olmaz….Yürüyüş ardından bizim size tavsiyemiz bedenen ve kas olarak tam olarak ısındığınıza emin olduğumuz zaman mutlaka squgat hareketini yapmanız.

En Etkili Fitnees Egzersizleri Squat Hareketi

  • Fitnees İle Zayıflama – Zıplama Hareketi

Fitnees ile zayıflama rehberinde sizlere evde yapılabilen zayıflatan egzersizlerden bahsediyoruz. Fitnees uzmanların zıplama hareketinin kesinlikle kalori yakmada ve cardio yapmada etkili olduğuna vurgu yapıyor. Doğru nefes alınarak (diyafram nefesi) zıplama hareketi yapmanız etkili kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

En Etkili Fitnees Egzersizleri – Zıplama Hareketi

  • Oturma Pozisyonu

En etkili fitnees hareketlerinden biri de vücut kas oranınızı artıran keza yağ yamanıza yardımcı olan bir diğer hareket ise oturma pozisyonu hareketi. Egzersiz hareketinde sırtımızı duvara yaslayıp oturma konumuna gelip 30 saniye bekliyoruz. Sanki altınızda bir sandalye varmış ta oturuyormuşsunuz gibi dik, ayaklar yere 90 derece açıklığında popo hafif arkaya bükülmüş, karın içeriye çekilerek bu hareketi yapmanız karın kaslarınızı kuvvetlendirerek karın bölgesinde ki yağlarınızı yakmanıza sebep olacaktır.

En Etkili Fitnees Egzersizleri-Oturma Pozisyonu

  • Şınav Ve Mekik Hareketi

Zayıflatan fitnees egzersizleri arasından en etkili egzersizlerden bir diğeri kuşkusuz ki şınav ve mekik hareketi. Bu iki hareket hem kas oranınızı artırarak vücudunuzun toparlanmasını sağlayacak hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

En Etkili Zayıflama Egzersizleri-Şınav ve Mekik Hareketi

  • Plank – Yan Plank ve Lunge Hareketleri

Plank, yan plank ve lunge hareketleri de yine fitnees programında olmazsa olmaz hareketlerden biridir. Zayıflatan egzersizler arasında ilk sırada olan bu hareketleri evde uygulayarak bölgesel yağlanma ile mücadele edebilirsiniz.

Kilo Vermede Etkili Egzersizler-Plank-Yan Plank ve Langue Hareketi

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)