Bahçe Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe mobilyasını seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğun biliyor musunuz? 2017 trend bahçe mobilyaları arasında neye göre seçim yapmalısınız? Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde teraslar mobilyaları, balkon mobilyaları ve bahçe mobilyaları için çoktan arayış başladı. Bahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekanlarına renk ve prestij katacak, konforlu, fonksiyonel, dayanıklı ve aynı zamanda estetik mobilyaları seçebilmek için birçok farklı faktöre dikkat edilmesi gerekiyor. Peki bahçe mobilyasını seçerken hangi malzemeden üretilen mobilyaları tercih etmelisiniz? 2017 trend bahçe mobilyaları neler?

2017 Bahçe Mobilyaları

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Püf Noktası

Bahçe mobilyasını seçerken dikkat edilmesi gereken 4 püf noktayı göz ardı etmeyiniz.

2017 Trend Bahçe Mobilyaları

  • Dış ortama dayanıklı uzun ömürlü oluşları

Öncelikle bahçe mobilyası seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekiyor. Bahçe mobilyalarının kısa sürede deformasyona uğramaması, uzun yıllar boyunca formunu ve fonksiyonelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için seçilen ürünlerin dayanıklı ve kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması, dış etkenlere (darbe, yağmur, rüzgar, güneş…) karşı dayanıklı olmasına azami önem sarf edilmelidir.

Dış Ortama Dayanıklı Uzun Ömürlü Bahçe Mobilyaları

Zorlu hava koşullarına karşı yüksek direnç gösterebilen ve bakımı oldukça kolay olan sentetik rattan malzemeden üretilen bir bahçe mobilyası tercih edilirken, malzemenin iyi kalitede olduğundan ve doğru işlendiğinden emin olunmalı. Dört mevsim kullanılabilen, yüksek esnekliğe sahip ve gerilmeye karşı dayanıklı sentetik rattan mobilyalar, su ile kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir.

  • Teak ağacı bahçe mobilyalarını tercih etmeye özen gösteriniz!

2017 trend bahçe mobilyaları arasında en fazla ilgiyi gören teak ağacı bahçe mobilyaları yılın trendi arasında kendine yer buldu.

Teak ağacı, sentetik rattan ya da alüminyum gibi farklı malzemelerle üretilen bahçe mobilyaları bu sezonun en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alıyor. Sizde seçim yaparken teak ağacı mobilyaları tercih etmeye özen gösteriniz….

Teak Ağacı Bahçe Mobilyaları

Doğadaki en sert ağaçlardan biri olan ve içeriğinde doğal olarak bulunan yağıyla birlikte en zorlu hava şartlarında bile yıpranmayan teak ağacı, dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı yanı sıra 2017 mobilya trendlerinde de sıklıkla tercih ediliyor.  Çoğunlukla Endonezya’da üretilen teak ağacından imal edilmiş bahçe mobilyaları seçiminde bu ürünlerin devlet lisanslı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kalite ağaçların kullanıldığından emin olunması gerekli.

2017 Trend Bahçe Mobilyaları -Teak Ağacı Bahçe Mobilyaları

  • Hafif bahçe mobilyaları için alüminyum tercih ediniz!

Özellikle yağmurlu ve soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, bahçe mobilyalarım da hafif olsun temizlenmesi taşıması kolay olsun diyenlerdenseniz, alüminyum mobilyalar tamda sizlere hitap ediyor.

Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olan ve okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen alüminyum bahçe mobilyası, hafif olması ve bakımının kolay olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Dış mekanlara uyum gösteren ve leke tutmayan yapısıyla da tercih sebebi olan alüminyum malzeme, sabunlu bir bezle silinip durulanmasının yeterli oluşu ile kolay bir bakım imkanı da sunuyor.

2017 Bahçe Mobilyaları Modelleri – Rahat Bahçe Mobilyalar

  • Konforlu vazgeçilmeziniz olsun…

Balkon mobilyası, teras veya bahçe mobilyası seçerken mutlaka rahat olmasına dikkat ediniz. Nefes almak, misafirlerinizi ağırlamak bir yaşam haline getirmek için çabaladığınız dış mekanlarınızın tasarımına önem verdiğiniz kadar rahatlığında önem vermelisiniz.

Orta sertlikte olan minderler, bel, sırt ve kas ağılarına karşı koruma ve dahası….tüm bu etkenler dış mekanlarda geçirdiğiniz sürenin kalitesini artıracaktır.

 

Konforlu Bahçe Mobilyaları

2017 Trend Bahçe (balkon – teras) Mobilyaları

Tıpkı giyim kuşam modası gibi dekorasyonun da modası zaman içerisinde değişim gösteriyor ve elbette çeşitleniyor. Bahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekanları yaz aylarında en çok zaman geçirilen en keyifli alanları oluşturuyor. Bu sebepten 2017 tren bahçe (balkon – teras) mobilyaları seçimi yaparken bu modelleri incelemeden karar vermeyin. İşte bu yılın mobilya tasarımı ve trend modelleri.

2017 Trend Bahçe (balkon – teras) Mobilyaları

2017 yılında da bahçeler yaşam alanlarının en önemli parçası olarak karşımıza çıkacak ve adeta tarzı konuşturacak. Birçok mobilya markasının yeni sezon modelleri arasıda bir bahçe mobilyasında (balkon mobilyası modelleri – teras mobilyası modelleri) ahşap, metal, kumaş, ip gibi çeşitli materyalleri bir arada görebileceğiz. Bu karışımlardan çıkan güzel sonuçları modern, vintage ve casual serilerle bahçelerimize taşıyacağız. Teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemelerden üretilen mobilya modelleri bu sezon çok konuşulacak.

  • Bahçe (balkon mobilyası – teras mobilyası) modelleri ve trend renkler

Bu yıl koleksiyonlarda genellikle vizon renkler ön planda olacak. Bej, gri ve siyah renkler de sıklıkla karşımıza çıkacak. Keza bahçelerde çiçek açtıran renkli modeller, fuşyalar, pembeler ve fosforlu renkler yine tercihler arasında. Zeminlerde açık renkler popülerlik kazanırken, siyah renk özellikle metal aksamlarda, mobilya ayaklarında, kulplarında ve mobilyaların yüzeylerinde kendini gösterecek. Cesur detayların sakinlikle buluştuğu tasarımların yanı sıra neşeli ve enerji veren renkler de bu sezonda oldukça iddialı olacak diyebiliriz.

Bahçe (balkon mobilyası – teras mobilyası) modelleri ve trend renkler

  • Bahçe mobilyalarında eskiye dönüş!

Bahçe tasarımlarında da eskiye dönüş bu sezonun trendi haline geldi. Eski zamanlarda kullanılmış objelerden esinlenilerek dizayn edilmiş ve yenilenmiş tasarımlarla bahçelerimizde keyifli anlar yaşanmasını sağlıyor. Keza bu tasarımlar vintage tarzını ve otantik havanın modern buluşmasını yansıtıyor.

2017 Bahçe Mobilyası Trendi – Eskiye Dönüş

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)