Altınoluk Yeşilyurt Köyü | En İyi Muhafazakar Tatil Önerileri

Altınoluk Yeşilyurt Köyü…Muhafazakar tatil önerilerinde ilk tercihi haline geldi. O halde birlikte Altınoluk Yesilyurt Köyü ve köyün tatil kesimine hitap eden yanlarını inceleyelim.  Yaz ayları geldi. Tatil planları başladı. Ramazan ayından sonra tatil yoğunluğu bir hayli başlayacak. Yaza fit girmek, kısa zamanda etkili kilo vermek, doğru bronzlaşmak ve dahası için temel hazırlıklar yapıldı. Hatta birçok kadın daha şimdiden güneş kremini, tesettür mayosunu, cilt bakım ürünlerini, güneş gözlüklerini hazırladı.

Tatil kombinleri düşünülmeye ve tatil bavulunuzda olmazsa olmaz parçalar için hazırlıklar başladı. Peki tatil yeri? Muhafazakar tatil önerileri? Muhafazakar tatil yerleri için araştırmaya başladıysanız doğru adresteniz. Bu hafta size muhafazakar tatil için Çanakkale’nin Altınoluk Yeşil Köyü ve bu saklı cennetin sırlarını açıca çıkaracağız. 

Muhafazakar Tatil Önerileri – En iyi muhafazakar tatil yerleri

 Tatil bavulunda olmazsa olmaz parçalar Tesettür Mayo Modelleri ve Markaları adli içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz 🙂 

sizin için tatil kombini yaparken olmazsa olmaz parçaları bir araya getirdik… temel parçalarınızı unutmayın!…^

Çanakkale’de En Güzel Tatil Mekanları |Muhafazakar Tatil

Deniz kum güneş ve elbette tatil dönüşü bronzlaşmak isteyenlerin vazgeçilmez unsurudur tatil… Ancak tesettürlü kadınların tatil planlarını daha dar anlamda yaptıkları da yadsınmayacak bir gerçektir. Özellikle de muhafazakar tatil mekanlarının kısıtlı olması tesettürlü kadınların tatil yeri kapsamında seçimin azaltıyor. Fakat Türkiye adeta bir doğa cenneti. Son yıllarda da muhafazakar tatil yerleri ilgi görmesi tatil seçeneklerinin de artmasına sebep oldu. Sizde gözlerden uzak, kafa dinlemek için seçilen bir tatil mekanı arıyorsanız Altınoluk Yeşil Köyü size hitap edebilir….  

Çanakkale-Altınoluk-Yesilyurt Koyu

Kaz Dağının eteklerinde kurulmuş, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip ikinci yeri Çanakkale’nin Yeşilyurt Köyü muhafazakar tatil mekanlarından bir tanesi.

Mavi ve yeşilin birleştiği muhteşem doğası, tarihin, antik yapısı, tarihten bu güne kadar mitolojiye etken olması tatil mekanlarında gözde olmasını sağlıyor. Her ne kadar Altınoluk Yeşil Köyü  sakinleri tatilcilerin tercihlerinin az olduğunu belirtse de son 3 yıldır Çanakkale Altınoluk Yeşil Köyü  yoğun ilgi göre mekanlardan.

Kaz Dağları- Canakkale-Altınoluk-Yesilyurt Koyu

Küçük bir yerleşime ve az miktarda yerli nüfusa sahip köyde tatil yapmayı tercih ettiyseniz, taş mimarinin en göz alıcı haline tanıklık edeceksiniz. Taş evler, doğal yaşam ve yemyeşil ağaçlarla kaplı alanlar köyün özellikle muhafazakar kesimin tatil yapan kişileri kendine çekmeyi başarıyor. Özellikle bayramlarda ve yaz tatillerinde yörede bulunan oteller ve pansiyonlar tam kapasite ile misafirlerini ağırlıyor ve yer bulmak için çok önceden rezervasyon yaptırmak gerekebiliyor.

Çanakkale’nin Yeşilyurt Köyü Gezilecek Yerler

Tatil Önerileri-Kaz Dağları

Kaz dağlarının eşsiz tarihine gelip, eski bir Rum köyü olan Yeşilyurt’ta Rum esintileri ile karşılaşmamak olmazdı. Altınoluk Yeşilyurt Köyü farklı noktalarında bulunan camiler ve camilerin yapıları Rum – Türk kültürünün etkileşimini gözler önüne seriyor.  İlçede açılan oteller ve pansiyonların sayısı ise yoğun ilgiden dolayı giderek artsa da, tarihi yapıyı bozmadan gelişme yolunda ilerledikleri, taş mimariyi korumayı amaç edindikleri dikkat çekiyor.  Sabah kuş sesleriyle uyandığınız köyde, dar sokaklardan, taş yollardan geçerek köyün göbeğine geliyorsunuz. Burada hayatı sessiz, sakin doğal akışına ayak uydurmamanız elden değil.  

Bölgede gezilebilecek yerler arasında ise Zeus Altarı, Mıhlıçay, Adatepe Köyü ve yakınlarındaki Behramkale-Assos, Kazdağları ve Hasanboğuldu bulunuyor.

Çanakkale’nin Yeşilyurt Köyü’nde Ne Yenir?

Canakkale-Yesilyurt koyu-Gezilecek Yerler

Taş dokusu, sakinliği ve doğallığı ile tercih edilen köy, Rum yapılı mimarisini yansıttığı gibi yöresel mutfağın yanında Rum mutfağına ait bazı lezzetleri de size sunuyor.

Tam bir Ege kasabası olan bu beldede, önünüze gelecek her yiyecek köyden ya da çevre köylerden getirilen doğal ürünlerden yapılıyor. Hazırlanan doğal ve organik ürünler lezzete, bu lezzet damağınıza yerleşiyor.  

Konaklayacağınız pansiyon ve otellerde verilen kahvaltılarda yeni sağılmış köy sütü, çeşit çeşit zeytinler, yerli üretim sebze ve meyveler servis ediliyor. Bir ege kenti olunca da, her şeyin en tazesi ve lezzetlisini bulmak da oldukça kolay oluyor. Ancak bölgenin testi peyniri adeta Türkiye’ye nam salmış.

Bol yeşillikli, zeytin yağı ve ege mutfağının tam ortasında sakin, doğal ve muhafazakar tatil yerleri arayanlar için Çanakkale’nin Yeşilyurt Köyü tatilcileri bekliyor.

Yesilyurt Altınoluk Koyu- Çanakkale-Tatil Mekanları

    1. Selma Mayıs 19, 2017

    İçeriğimizi yorumlayınız :)