Cilt Tipinize Özel Avokado Maskesi | Suna Dumankaya

Cilt tipinize özel avokado maskesi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hem cilt tipine göre maske çeşitlerini sizlerle paylaşacak, aynı zamanda Suna Dumankaya avokado maskesi tarifini vermenin zamanı geldi. Daha önceki içeriklerimizde sizlere Suna Dumankaya Sivilce Maskesi, Akne ve Sivilceleri Yok Etmek İçin En Etkili Yöntem ve Yıpranan Saçlar İçin Maske Tarifi ni sizler için paylaşmıştık. Şimdi ise sizlerden gelen öneriler üzerine avokadonun etkilerini ve avokado maskelerinin en etkili olanlarını bir araya getirdik. Elbette avokado maskeleri arasında seçim yaparken cilt tiplerinizi unutmadık. Cilt tipine özel avokado maskelerini ayrı ayrı belirttik.

Tropikal meyvesi olan avokado; B vitamini, Potasyum ve E vitamini içeriği ile oldukça zengin olduğu için cildiniz ve saçlarınız için vazgeçilmez bir besin kaynağı. Keza avokado maske olmaktan ziyade avokado salataları ile ağız yoluyla alarak ta vücudunuzda ki faydalarını gözlemleyebilirsiniz.

‘Avokado maskesi yapmaya vaktim yok’ diyenler için yetişmiş bir avokadoyu kaşık yardımı ile ezerek çeyrek limon suyu ve bir tatlı kaşığı bal yardımı ile avokado salatası yapıp içten cildinizi ve saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Cilt Tipinize Özel Avokado Maskesi | Suna Dumankaya

Yoğun iş temposu, hava kirliliği, makyaj ve kozmetik ürünlerden dolayı cildiniz yıprandı. Yazın etkisinden yeni çıkan cildiniz ışınlarına maruz kalarak güneş lekeleri oluştu. Gözenekleriniz açıldı ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına ihtiyacı var. Keza yaz koşturmacasından dolayı sivilce akneleriniz arttı. Kısaca cildinize tam bir peeling yapma zamanı çoktan geçti. 

Avokado maskeleri arasında kendi cilt tipinize uygun olanı seçim yapmadan önce daha önce sizler için hazırladığımız ve cildin bakım aşamalarından olan;  En Etkili Peeling Yapma Yöntemleri, Sivilce ve Akneleri Yok Etmek İçin Maske Tarifi, Suna Dumankaya Cilt Maskeleri, Güneş Lekelerinden Üç Adımda Kurtulmanın Yolları adlı içeriklerden cildinizin bakım temellerini atmanız, ardından avokado maskelerini uygulamanızı öneriyoruz.

 

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi

 

Doğal cilt maskeleri arasında en önemli etkiye yer alan avokado, gerek saç maskesi gerek cilt maskesi olarak en sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Öyle ki birçok ünlü isim avokado ile hem fit kalmayı sağlarken aynı zamanda cilt bakımlarını da yerine getirmektedir.

Kuru bir cilde sahipseniz avokado tamda sizin kilit besin kaynağınız olacaktır. Çünkü içeriğinde ki besin değerleri ile avokado meyvesi cilt için tam bir nemlendirici etkiye sahip. Ancak doğru etken maddeleri ile entegre etmeye dikkat ediniz. Bizlerde bu yüzden güzellik uzmanı Suna Dumankaya avokado maskesine yer verdik. Çünkü Dumankaya, kuru cilde sahip olanların sürekli cilt kuruluğu yaşadıkları için siyah noktaların artmasına ve gözeneklerin açılmasına sebep olacaktır.

Kuru ciltlerin uygulayabileceği avokado maskesi tarifi uygulamadan önce yüzünüze etkili peeling yapmanız maskenin etkisini artıracaktır.

Malzemeler;

 • 1 tane avokado
 • 1 tatlı kaşığı bal

Avokadoyu kaşıkla ezdikten sonra bir tatlı kaşığı balı karıştırın ve dekolte bölgeniz dahil tüm cildinize bu karışımı sürün. Yaklaşık 10 dakika cildinizde bekletin ve daha sonra durulayın. Hiçbir işlem yapmadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayarak hem cilt kuruluğundan kurtulacaksınız, hem de cildiniz için sıkılaştırıcı etki yapacaktır. 

Normal Ciltler İçin Avokado Maskesi

 

Normal Ciltler İçin Avokado Maskesi

Normal bir cilde sahipseniz biraz daha şanlısınız demektir. Normal cilde sahip insanlar, doğal cilt maskeleri arasında seçim yaparken daha az dikkat etmelerine sebep olmaktadır. Ancak bu normal bir cilde sahibim, cilt bakımı konusunda esneklikler sağlayabilirim anlamına gelmemektedir.

Normal ciltler için avokado maskesi tarifi

Malzemeler;

 • 1 avokado
 • 1 çay kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay

Bir tatlı kaşığı yeşil çayı havanda eziniz. Avokadoyu çekirdeğinden ve kabuğundan ayıkladıktan sonra onu da yeşil çayın üzerine koyarak havanda dövünüz. Üzerine yoğurdu da ekledikten sonra maskeniz hazır. Bu maskeyi doğal yollar ile temizlediğiniz cildinize sürebilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra durulayınız. İçeriğinde ki yoğurt, avokado ve yeşil çay cildinizin dinlenmesine, canlılık kazanmasına sebep olacaktır. 

Yağlı Ciltler İçin Avokado Maskesi

 

Yağlı cilde sahip olan kişilerin, cilt nemliliği konusunda sıkıntı yaşadıklarını biliyoruz. Güzellik uzmanları yağlı ciltli kişilerin sivilce oluşumuna sebep olduğuna dikkat çekiyor. Sizde yağlı bir cilde sahipseniz öncelikle sizin için hazırladığımız Doğal Yöntemler ile En Etkili Peeling ve Sivilce ve Aknelere Yok Etmek İçin Maske Tarifi adlı içeriklerimizi uygulamanızı öneriyoruz. Peeling ve sivilce temizliğini yapmanız avokado maskesinin etkisini kısa sürede göstermesi anlamına gelmektedir.

Yağlı ciltler için avokado maskesi tarifi;

 • 1 yumurta akı
 • Yarım avokado
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Tüm bu malzemeleri bir kabın içerisinde kaşık yardımı ile ezin ve homojen şekilde karıştırın. Temizlediğinizin cildinize ve boyun bölgenize bu karışımı yukarıya doğru hareketler halinde sürün. 15 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Düzenli uygulamadan sonra cilt nem dengesinin sağlandığını, lekelerinizin yok olduğunu, canlı ve mat görünen bir cilde sahip olacağınızı göreceksiniz.

 

  1. Sevim Kasım 29, 2017
  2. Derya Mart 16, 2021

  İçeriğimizi yorumlayınız :)