Paletten Dekorasyon Önerileri | Paletten Salon Dekorasyonu

Paletten dekorasyon önerileri son zamanlarda mobilya geri dönüşümü yapan kişiler tarafından oldukça rövaşta. Paletten salon dekorasyonu, paletten mobilya tasarımları gibi birçok arayış içerisine girenlerin en çok karşılaştıkları salon dekorasyonu olsa da bizler sizlere farklı birçok alanda paletin harika dönüşümünü kolayca yapabileceğiniz tasarımları bir araya getirdik. Daha önce sizler için paylaştığımız ‘ 2018 Ev Dekorasyon Önerileri’ arasında da palet ile mobilya tasarımına yer vermiştik.

>>Paletten Sehpa Yapımı
>>Paletten Sedir Yapımı
>>Paletten Koltuk Yapımı
>>Paletten Yatak Yapımı

O halde paletin geri dönüşümü ve paletten dekorasyon önerileri dünyasına hoş geldiniz 🙂 

Paletten Neler Yapılabilir? 

Artık paletten neler yapılabilir? Paletten neler yapabilirim? Gibi sorularınız tam anlamıyla yanıt bulacak.

Paletten farklı birçok tasarımlara imza atabilir, kendi özgün tasarımızın ile dekorasyon tarzınızı oluşturabilirsiniz. Birçok ünlü isimin de teraslarında, balkonlarında palet ve paletten dekorasyonları tercih ettiklerini biliyor muydunuz?

Paletten Neler Yapılabilir?

Paletin geri dönüşümü adına sizlere sunacağımız tüm önerileri, kendi evinizde çok cüzi miktarlar ile paletten dekorasyon yapmanız daha kolay hale gelecek. Üstelik malzeme olarak tek ihtiyacınız olan palet ve boya. Tercihinize göre de istediğiniz renklerde mobilya boyası seçebilir, hatta dilerseniz boyamadan doğal ahşap hali ile tercih edebilirsiniz.

Pekala paletten neler yapılabilir? Paletten dekorasyon önerileri arasında neler yapacağınıza karar veremediyseniz aşağıda sunacağımız farklı önerilerden evinize ve tarzınıza uygun seçimi yapabilirsiniz. 

Paletten Salon Dekorasyonu 

Paletten Salon Dekorasyonu

Paletin en fazla kullanıma alanı teraslar, balkonlar ve bahçe mobilyaları arasında tercih edildiği görsek de aslında palet salon dekorasyonu seçimi olarak en doğru tercih olacaktır. Paletten salon dekorasyonu için; paletten sehpa, paletten koltuk, paletten sedir ve paletten raflar ile solan dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. ‘2018 Salon Dekorasyonu’ adlı içeriğimizden moda olan mobilya renkleri ve 2018 mobilya tasarımları hakkında detaylı bilgi alıp sizlerde palet ile dekorasyon yapabilirsiniz. 

Paletten Sehpa Yapımı | Paletten Sehpa Nasıl Yapılır? 

Paletten sehpa yapımı en kolay palet geri dönüşümlerinden yalnızca bir tanesi. Üstelik paletten mobilya tasarımları arasında da ilk sırada yer alıyor. Sizlerde fotoğraflardan evinize ve tarzınıza uygun olan sehpa modelini seçip, kendi eliniz ile ev dekorasyonunuza yenilik kazandırabilirsiniz.

Paletten Sehpa Yapımı | Paletten Sehpa Nasıl Yapılır?

Ahşabın uyumunu isteyenler için boyamak yerine yalnızca cila ile parlaklık vermek, modern ve vintage buluşunu isteyenler için eskitme yapmak, aynalı orta sehpa sevenler için üzerini aynalar ile kaplamak paletten sehpa yapımı için yalnızca birkaç öneri. Nasıl tasarımlar yapacağınız sizin hayal gücünüze kalmış. 

Paletten Sedir Yapımı | Paletten Sedir Nasıl Yapılır? 

Paletten sedir yapımı için sizlere birkaç farklı önerimiz olacak. Resimlerde de görüldüğü gibi genellikle teras, balkon ve bahçe mobilyalarında tercih ediliyor. ‘ 2018 dekorasyon önerileri’ arasında sizler balkon ve bahçe tasarımlarında 2018 trend mobilyalarını sergilemiştik. Şimdi ise paletten sedir, paletten koltuk yapımı için öneriler sunacağız.

Paletten Sedir Yapımı | Paletten Sedir Nasıl Yapılır?

Paletten sedir yapmayı yalnızca teraslarda ve balkonlarda değil bizim önerimiz tarzınıza uygun olursa salon ve oturma odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yönünde. Özellikle şark köşesi yapmak isteyen kişiler paletin geri dönüşüm fikirleri ile adeta yeniden bir oturma alanı yansıtabilir. Birkaç adet palet, yan yana iki sıra olmak şartı ile konulur ve sırt kısmına tek sıra palet ile destek sağlayabilirsiniz. İstediğiniz renk ve desenli kırlentler ile süsleyeceğiniz paletten sediriniz hazır. Artık misafirleriniz daha konforlu ve ahşabın ahengi ile ağırlayabilirsiniz. 

Paletten Koltuk Yapımı| Paletten Koltuk Nasıl Yapılır? 

Paletten tekli koltuk yapımını daha önce duydunuz mu? Özellikle tekli koltuk yapmak isteyenler paletten tek kişilik renkli, şık bir koltuk tasarlayabilir. Keza paletten koltuk yapımının görsellerini kullanarak, aynı öneriler ile salıncak yapabilirsiniz. Veya bir tık öteye gidip hayal gücünüzü ve imkanları kullanarak paletten sallanan koltuk yapabilirsiniz.

Paletten Koltuk Yapımı| Paletten Koltuk Nasıl Yapılır?

Evet tüm bunlar hayal değil 🙂  Yeter ki hayal gücünüzü kullanın ve bizim sizlere sunduğumuz görselleri detaylı şekilde inceleyiniz. 

Paletten Yatak Yapımı |Paletten Yatak Nasıl Yapılır? 

Paletten yatak yapımı özellikle yurt dışında rezidanslarda dahi sürekli olarak tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. ‘2018 dekorasyon önerileri’ arasında sizlere sunduğumuz ve özellikle ahşabın 2018 mobilya trendleri arasında yerine dikkat çektiğimiz gibi, bu sene ahşap dokunuşlar ev dekorasyonunda modayı yansıtabilirsiniz.

Paletten Yatak Yapımı |Paletten Yatak Nasıl Yapılır?

Paletten mobilya tasarımları için yatak yapımı sizin kolaylıkla yapabileceğiniz tasarımlardan biri. Yatak odasında ahşabın uyumu da sizin daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır. O halde paletten geri dönüşüm fikirleri arasında sizlerde paletten yatak yapımını tercih edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken üzerine kullanacağınız yatağın ölçüsü dahilinde paletleri kesmeniz olacaktır.  Hem yer yatağının verdiği huzuru yakalayıp, aynı zamanda da yeni tarzı / dokunuşu yatak odalarınıza taşıyabilirsiniz.

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)