Kaş ve Kirpik Dökülmesi Neden Olur? | Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve kirpik dökülmesi neden olur? Kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılmalı? Kaş ve kirpik dökülmesine doğal serum tarifi var mıdır? Kaş ve kirpik dökülmesine ne iyi gelir? Sizlerde tüm bu sorular ile çaresizce arayış içindeyseniz doğru adrestesiniz. Bildiğiniz üzere sizin için hazırladığımız ^2017 Makyaj Trendi^ ve ^Makyaj Önerileri ve Tüyoları^ adlı içeriğimizde kalın, doğal kaş ve kirpiklerin moda olduğuna vurgu yapmıştık.

Make up uzmanlarının da sıklıkla vurgu yaptığı kaş ve kirpik bakımı doğru yapılmalı, kaşlar ve kirpikler kalın-gür olunmalı uyarısı hem yurt dışında hem yurt içinde adeta akım haline geldi. Öyle ki ünlü isimler dahil birçok kişi kaşı ve kirpik uzatmak, kaş ve kirpik ektirmek için güzellik merkezlerine akım ediyorlar.

Kaş ve Kirpik Uzatma – Kaş ve Kirpik Dökülmesi İçin Doğal Serum

Bizler sizin için kaş ve kirpik bakımının tüyolarını aktarırken, aynı zamanda doğal yollardan kaş ve kirpik uzatmanın mümkün olduğunu aktaracağız. Bu içeriğimizde sizleri şunlar bekliyor olacak;

Kaş Ve Kirpik Dökülmesi Neden Olur?

Kaş Ve Kirpik Dökülmesi Neden Olur?

Kaş ve kirpik dökülmesi hormonlar, kaş ve kirpik bakımının yapılmaması, kuru cilt yapısı, tirioit değerleri, belirli ilaçların kullanılması vb birçok sebepten dolayı dökülebilir. İşte kaş ve kirpiklerin dökülmesine sebep olan bazı hastalık ve olgular;

Cilt hastalıkları, bazı ilaçların yan etkileri, stres, uykusuzluk, sürekli tedirginlik hali, cilt hastalıkları, hipotiroidi, iç salgı bezi rahatsızlıkları, hormonal dengesizlik ve hormon hastalıkları  başta olmaz üzere birçok etken kaş ve kirpik dökülmesine sebep olabilir. Ayrıca ^Sık görülen kadın hastalıkları^ adlı içeriğimiz de kadınların müzdarip olduğu sık karşılaştıkları kadın hastalıklarından birçoğu da kaş/kirpik dökülmesine sebep olabilir.

Ancak her dökülen kaş ve kirpik hastalık değildir. Normal seyrinden fazla dökülen kaş ve kirpiklerin altında ki sebep aranmalı, çözüm yollarına gidilmelidir.

Peki günde kaç kirpik dökülmesi normaldir? Dökülen kaş ve kirpikler yeniden çıkar mı?

Öncelikle uzmanlar, sağlıklı olan kaş ve kirpiklerin her 100 günde gelişimin tamamlayıp  döküldüğüne vurgu yapıyorlar. Her yüz günde bir kendini yenileyerek, haftalık periyotlarda belirli sayıda dökülebilirler.  Ancak dökülen kaş ve kirpiklerin yeniden uzaması doğal süreçte gerçekleşerek 1 ay içerisinde yeniden uzamaktadır.

Anlaşılan o ki kaş ve kirpikler doğal döngüsü içerisinde dökülebilir, dökülen kaş ve kirpikler yeniden çıkabilir. Ancak 100 günde gelişimini tamamlamayıp, 1 ay içerisinde de uzamayan kaş ve kirpikleriniz için mutlaka bir uzmana başvurulması gerekiyor.

Hormonal bozukluk, trioid bezleri ve trioid değerleri, ağır ilaçların kullanılması veya kullanılan diğer ilaçların yan etkisinde kaş ve kirpik dökülmesi var ise dökülme belirtileri artabilir, dökülme sıklığı da keza artabilir. Ancak bu sebepler olmadan kısa/seyrek kaş ve kirpiklere sahipseniz veya sürekli kaş ve kirpik dökülmesi ile mücadele ediyorsanız çözüm yolları için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. O halde kaş ve kirpik dökülmesine ne iyi gelir?

Kaş Ve Kirpik Serumu | En İyi Kaş Ve Kirpik Serumu

Kaş Ve Kirpik Serumu | En İyi Kaş Ve Kirpik Serumu

Kaş ve kirpik bakımında son yıllarda sıklıkla “kaş ve kirpik serumu” adı altında bazı serumlardan, kimyasal döngülerden bahsedilmektedir. Elbette bakım yapmak istediğiniz marka veya serum özelliği sizlerin tercih ancak bizim sizlere önerimiz kaş ve kirpik serumu kullanmaya karar verdiyseniz kesinlikle doğal ürünler ile  kendinizin yapması olacaktır.

Dışarıda satılan veya satın aldığınız kaş ve kirpik serumu içerisinde E vitamini, A vitamini gibi bazı bileşenler yer almaktadır. Ancak badem yağı, sarımsak, demlenmiş kahve, demlenmiş çay, testere dişli aslan pençesi otu vb bazı yöntemler ile kendi kaş ve kirpik serumunuzu oluşturmanız doğru olacaktır. Doğal yollardan serum oluşturmak, kaş ve kirpik bakımını da doğru ve etkili yapmanıza sebep olacaktır.

Kaş Ve Kirpik Bakımı İbrahim Saraçoğlu

Kaş Ve Kirpik Bakımı İbrahim Saraçoğlu

Alternatif tıp uzmanı İbrahim Saraçoğlu birçok  hastalığın tedavisinde alternatif yöntemler ile öneriler sunmaktadır. Kaş ve kirpik dökülmesine ne iyi gelir?  soruları üzerine Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kendi programında kaş ve kirpik uzatan kür tarifini paylaştı.

Kaş ve kirpik uzatan kür tarifinden önce kirpik bakımına özen göstermeniz gerektiğini belirtmemizde fayda var. Kirpik bakımı sarımsak yağı, badem yağı, kayısı yağı gibi farklı yağlar ile haftada 3-4 defa masaj yaparak kaş ve kirpik diplerinize sürebilirsiniz. Kaş ve kirpik bakımı İbrahim Saraçoğlu kür tarifinde de sarımsak ve badem yağının mucizevi etkisinden faydalanılmış.

İbrahim Saraçoğlu Kaş ve Kirpik Uzatan Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu kaş ve kirpik uzatan kür tarifinde iki farklı yönteme vurgu yapıyor. Bu kürü uygulamak isteyenler kaş ve kirpiklerine hem dıştan hem içten besleyecekler. Kaş ve kirpik uzatmak, doğal yöntemler ile kaş ve kirpik dökülmesine çözüm olarak bu kürü denemeye kararlı iseniz,  aşağıda ki tarifi dikkatli okuyup, birebir uygulamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

  • 2 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • Testere dişli aslan pençesi otu

2 diş sarımsak kabuklarından arındırılarak havanda ezilir. İyice ezdiğiniz sarımsakların üzerine 1 yemek kaşığı (soğuk sıkım doğal ) badem yağını dökünüz. Yaklaşık 15 dakika ağzı kapalı olarak sarımsak ve badem yağını bekletmeniz gerekiyor. Bu etkileşim için bekleme süresi önemlidir. Badem yağı, sarımsak ile iyice özleşmeli ve asidik dengesi oluşmalıdır. 15 dakika bekledikten sonra kaşlarınıza ve kaş diplerinize masaj yaparak yedirin. Kirpiklere de bu kürü kullanabilirsiniz. Ancak kirpiklere uygularken göz içine sürmemeye, kirpiklerin uçlarına rimel fırçası yardımı ile dıştan sürebilirsiniz. (Göz ile temas etmemesine özen gösterilmelidir!)

Bu tarifi uygulayarak kaş ve kirpik dökülmesi ile mücadele etmeniz mümkün değil. Yukarıda belirttiğimiz gibi hem içten hem dıştan destek sağlamalısınız. O halde içten ağız yoluyla aldığımız etkili bitkiler ile de destek sağlamalıyız. Bunun içinde Saraçoğlu, testere dişli aslanpençesi otunu öneriyor.

1 yemek kaşığı testere dişli aslan pençesini de 1 bardak kaynamış suyun içinde 7 dakika demledikten sonra günde bir kez içmelisiniz. Aslanpençesini içmeye kırk gün boyunca devam ederken, yukarıda ki sarımsak kürünü de haftada 3 kez belirli aralıklar ile uygulamalısınız.

Şems Aslan Kaş Ve Kirpik Uzatan Kür Tarifi

Şems Aslan Kaş Ve Kirpik Uzatan Kür Tarifi

Güzellik uzmanı Şems Aslan, dökülen kaş ve kirpiklerin çözümü için etkili bir kür tarifini sizlerle paylaşıyor. Eğer dökülen kaş ve kirpikler için etkili yöntem istiyor, yapay olan kaş ve kirpik ekimi vb işlemleri düşünmüyorsanız, İbrahim Saraçoğlu veya Şems Aslan’ın kürlerini mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Uzun kirpiklere sahip olmak herkesin hayalidir. Takma kirpikleri bir kenara bırakın. Kaş ve kirpik uzatma konusunda doğal ve etkili çözüm yollarını denemelisiniz.

Şems Aslan seyrek kaşlara, ince ve zayıf kirpiklere, kirpik uzatmak isteyenlere, kaşların gürleştirmek isteyenlere yıllanmış bir tarifini veriyor.  40 gün her gece yatmadan uygulanacak bu kür 40 gün içinde etkisini gözle görülür şekilde gösterecektir.

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı demlenmiş çay
  • Demlenmiş kahve (pişirilmiş Türk kahvesi)
  • Kulak çubuğu
  • Makyaj pamuğu

1 çay kaşığı ılık kahve ve 1 çay kaşığı demlenmiş çayı kasede karıştırın.

Makyaj pamuğunu ikiye ayırın. Ayırdığınız parçanın birini maske cildinizi boyamasın diye göz altlarınıza yerleştirin.  Kulak çubuğunu elde ettiğiniz çay ve kahve karışımına ekleyin.  Kirpik diplerinizin dış taraftan sürülmek kaydıyla (göz ve göz iç bölgesi ile temas ettirmeyiniz!) kaşlarınız dahil sürün.

20 dakika bekleyin. Kür kuruyunca pamukları göz altınızdan çıkarın. Gece boyunca kaş ve kirpiklerinizde bu kür durmalı. Sabah uyanınca yüzünüzü yıkayarak kalıntıları silebilirsiniz.

40 boyunca bu kürü deneyerek, kaş ve kirpik uzatma konusunda başarıyı elde etmiş olacaksınız.

 

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)