Sakin Şehir Bolu Göynük | Muhafazakar Tatil Önerileri

Muhafazakar tatil önerileri arayanlar için Bolu – Göynük islami tatil yerleri arasında tercih edilme sırasına göre ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul’a 235 km uzaklıkta bulunan Bolu’nun ilçesi Göynük son iki yıldır adeta tatilcilerin uğrak mekanlarından biri olmayı başardı. Yaz aylarına girdik,  eğitim-öğretim yılının tatil olması ile birlikte tam anlamıyla tatil sezonu başladı. Tatil planı yapanlar için; tatil bavulları, güneş gözlükleri, güneş kremleri, yazın trendleri ve elbette tatil mekanları arayışı başladı.

Muhafazakar tatil yerleri listenizde olması gereken tatil mekanlarından biride Bolu – Göynük… O halde bizi Göynük’te neler bekliyor?  Göynük’te nerede ne yenir? Göynük’te gezilecek yerler nerelerdir? Muhafazakar Göynük otelleri hangileri?

Bolu’nun En Güzel Tatil Mekanları

Sakinliğin ve huzurun diyarı Göynük, ‘Cittaslow’ felsefesiyle dünya bazında tatil mekanları arasında kendine yer bulmaya aday. ‘Sakin Şehir’ ünvanını alan ilçe islami tatil yerleri tercih edenler, sakin sessiz aynı zamanda turistik bir tatil yapmak isteyenlere hitap ediyor. Keza Göynük 2016 yılında Uluslararası Cittaslow Birliği’ne üyeliği resmileştirerek dünya genelinde turist ünvanını tescilleştirdi. Gelişirken; doğallığından, tarihi yapısından, ‘İslami Tatil Mekanları’ arasında ki yerini korumaya devam ediyor.

Bolu’nun En Güzel Tatil Mekanları – Göyünk Muhafazakar Tatil Önerileri

Osmanlı mimarisi evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, sıcak insanı ve turizme hizmet eden mekanları ile Bolu’nun en güzel tatil mekanları arasında yer alıyor. Sakin ve huzurlu aynı zamanda muhafazakar tatil önerileri arayanlara hizmet eden Göynük, gelişmiş turizm kültürü ile de dünya bazında misafirlerini ağırlıyor.

Geleneksel dokusunu kaybetmeyen, aynı zamanda gelişmeye devam eden Göynük, islami tatil mekanları arasında en fazla tercih edilen tatil mekanları arasında yer alıyor. Göynük, gölleriyle, yaylalarıyla baharın da en güzel, en özel ve en sakin yaşanacağı destinasyonlardan. Tatil günlerinin başladığı şu günlerde doğa ve tarihle iç içe bir Göynük turu, yerli ve yabancı ziyaretçilerimize yeni bir nefes ve huzur durağı arayanların unutulmaz tatil geçirmelerini sağlayacak.

Göynük’te Gezilecek Yerler?

Bolu Göynük, tam da sakinliğin ve huzurun adresi olarak biliniyor. Keza ilçenin turistik mekanları, tarihi dokusu ve dar sokakları gezilecek yerler arasında kendine yer buluyor. Tatil serüveninize Göynük’ü eklediyseniz;  meşhur Göynük evleri, Akşemsettin Türbesi, Göynük Sünnet Gölü, Zafer Kulesi ve daha birçok eşsiz mekan sizlerin ziyaretlerini bekliyor olacak.

Göynük Evleri

Muhafazakar tatil mekanları arasında bulunan Bolu Göynük’te gezilecek yerlerden biri de şüpheniz sık sık karşılaşacağınız Göynük evleri. Tavsiyemiz odur ki, Osmanlı mimarisi ve farklı kültürün izlerini barındıran Göynük evlerinde yöresel yemekleri tatmanız ve tarihi derinlerde hissetmeniz…

Goynuk Gezilecek Yerler- Göynük Evleri

Göynük Akşemsettin Türbesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahlarından Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin’in türbesi Bolu Göynük’te yer alıyor. İslami tatil öneri arasında yer verdiğimiz Bolu’da kesinlikle bu türbeyi ziyaret etmeli ve manevi havasını solumalısınız.

Göynük Gezilecek Yerler Göynük Akşemsettin Türbesi

Göynük Zafer Kulesi

İlçenin merkezinde bulunan keza ‘Sakin Şehir’ Göynük’ün simgesi haline gelen zafer kulesi tarihi araştırılmaya ve ziyaret edilmeye değer yerlerden biri. Göynük simgesi önünde çekileceğiniz fotoğraflar ile anı ölümsüzleştiren tatil tutkunları arasında sizde yerinizi alın.

Bolu Göynük Gezilecek Yerler Göynük Zafer Kulesi

Göynük Sünnet Gölü- Göynük Çubuk Gölü

Göynük ilçesine yakın mesafede olan ve ulaşımı kolay olan iki göl; Sünnet Gölü ve Çubuk Gölü Göynük’te gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.  Doğa ile iç içe, doğal güzellikte manzaraya sahip olan göl size sakinliğin ve huzurun zihninizde yer etmesini sağlayacak.  Doğal karaçam ormanları arasında kalan göllerin çevresinde yürüyüş yaparak göllerin ve orman havasını tüm hücrelerinizde hissedebilirsiniz.

Bolu Göynük Gezilecek Yerler Göynük Sünnet Gölü- Göynük Çubuk Gölü

Göynük’te Ne Yenir? | Bolu – Göynük Yöresel Lezzetleri Nelerdir?

Göynük’te ne yenir? Göynük yöresel lezzetleri nelerdir? Diye araştırmanıza gerek yok. Efsaneleşmiş yöresel lezzetleri ve sıcak kanlı esnafı ile lezzetin ve samimiliği damağınızda hissedeceksiniz. Özellikle Göynük Bombay fasülyesi, sebze yemekleri, yöresel lezzetler, tüm bunların yanında et yemekleri ilçenin çarşısında ve otellerde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Göynük’te Ne Yenir? | Bolu – Göynük Yöresel Lezzetleri Nelerdir?

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)