Yıpranan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kış boyunca topladığınız, şapkaların altına gizlediğiniz saçlarınızı açmanın zamanı geldi. Yaz hazırlıkları için; hızlı kilo vermek, bronzlaşmak, fit kalmak, cilt bakımları tüm bunlar tamamlandı ise sıra saç bakımında. Kış boyunca yıpranan saçlar, kurudu, kırıldı…. Artık bakım yapılmasını hak ediyorlar. Hele bir de yaz aylarının ilk başlangıcında güneş ışınları ile fazlaca maruz bıraktı iseniz saçlarınızın canlı, dolgun, bakımlı olmaya ihtiyaçları var. O halde saç bakım tüyoları ve yıpranan saçlar için bakım önerileri sizleri bekliyor…

Yıpranan saçlar için bakım yapmayı düşünüyor ve saç bakım önerilerini araştırmaya koyulduysanız, önünüzde 2 seçeneğiniz var; birincisi doğal yağlar ve bakım maskeleriyle evde yapabileceğiniz bakım, ikincisi ise bir güzellik merkezinde yaptırabileceğiniz profesyonel bakım uygulamaları.

Yıpranan Saclar İçin Saç Bakım Önerileri ve Maskeleri

Yıpranan Saçlar İçin Evde Saç Bakım Maskesi 

Evde sac bakım maskesi

Doğal yağlar ve mutfaktaki malzemelerle en az profesyonel bakım uygulamaları kadar etkili bir saç bakımı rutini oluşturmanız mümkün. Bu sayede hem paranız cebinizde kalır hem de saçlarınızda kullanacağınız ürünlerin içeriğini kontrol altında tutabilirsiniz. Ancak yıpranmış saçlar için evde bakım maskesi yapacaklar bilmelidir ki profesyonel uygulamalara göre etkisini göstermesi daha uzun süre alır ve emek ister. Avantaj ve dezavantajlarına göre hangi yolu seçeceğinize karar verebilirsiniz. O halde evde saç bakım maskelerinden en etkili olan maske tarifini ve uygulamalarını birlikte takip edelim…

Yıpranmış saçlara mayonez maskesi

Yıpranan saçlara evde saç bakım maskesi yapmak isteyenlere en etkili maskelerden biri mayonez maskesidir.

Bilindiği üzere mayonez temeli sirke ve yumurtadan oluşmaktadır. Yıpranmış saçlara, kepekli saçlara ve dökülen saçlara en etkili ürün ise yumurta ve sirkedir. Bu sebepten yıpranmış saçlara mayonez maskesi etkili bir maske olacaktır.

Yetir miktarda mayonezi kuru saçlarınıza uygulayınız, 1-2 saat beklemeniz yeterli olacaktır.  Mayonez maskesi en çok kırılan uçlar ve saç derisi kuruluğunda etkili olmaktadır. Keza mayonez maskesi içerisinde bulunan sirkeden saçları daha yumuşak ve parlak görünmesine sebep olacaktır.

Evde saç bakımı için yumurta maskesi

Yıpranan saçlar için evde saç bakım maskeleri arasında etkili olanlardan biride kuşkusuz yumurta maskesidir. Birçok ünlü isminde yaptığı yumurta maskesini uygulayarak sağlıklı saçlara kavuşabilir ve haftalık saç bakımınızı yapabilirsiniz. Özellikle kırılan saçlar için yumurta maskesi çok etkilidir. Yumurta saç diplerini güçlendirerek dökülmeyi önlediği gibi aynı zamanda saçların dolgun ve parlak olmasını sağlamaktadır.

1 yumurtayı köpürene kadar çırpınız ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırdıktan sonra saç dipleriniz ve uçlara kadar tüm saçlarınıza sürünüz. 15-20 dakika bekletip soğuk su ve şampuanla maskeyi çıkarabilirsiniz. Saça uygularken saç diplerinize dairesel hareketler ile masaj yapmanız saç diplerinizin uyarılmasını ve sağlıklı saçların çıkmasını sağlayacaktır. 

Yıpranan Saçlar İçin Profesyonel Bakım 

Profesyonel Sac Bakımı

Yıpranmış saçlar için profesyonel bakım önerileri teknoloji ve kozmetik ürünlerin gelişmesi ile hızla gelişmekte.  Güzellik uzmanlarından, kuaförünüzden profesyonel saç bakım önerileri konusunda yardım alabilirsiniz. Ancak bizler sizin için güzellik uzmanlarından Şems Arslan’ın önerilerini paylaşmayı doğru buluyoruz.

Yıpranan saçlar için tavsiye edilen ürünler genellikle başta E vitamini, A vitamini olmak üzere belirli vitaminler yer alıyor. Şems Aslan saç bakım önerileri arasında ilk sırada yıpranan saçlar için profesyonel bakımı için E vitamini geliyor. Eczaneden veya güzellik salonlarından bu vitaminleri alarak kendiniz de direk uygulayabilirsiniz.  Eğer saçlarınız tüm bakım uygulamalarına rağmen dilediğiniz kadar canlı görünmüyorsa saçlarınızı kısaltarak düzenli saç bakımı yaparak sağlıklı uzamasına yardımcı olmasınız. 

Şems Arslan Saç Bakım Maskesi 

Pınar Şems Sac Bakım Maskesi

Kırılan saçlarıma çözüm, yıpranan saçlara çözüm önerileri, saç bakımını nasıl yapmalıyım? Saç bakım maskesi? Evde saç bakımını nasıl yapmalıyım? Profesyonel saç bakımı nasıl olur?… Kadınların saç bakımı hakkında ki sorularını sıralamak mümkün. Bizlerde alanında uzman olan ve birçok ünlü isminde tercih ettiği güzellik uzmanı Şems Arslan saç bakım maskesini sizinle paylaşmaya karar verdik. Çünkü yapılan araştırmalar ve birebir uygulamalardan sonra yıpranan saçlara saç bakım maskesi olarak en etkili maske Şems Arslan saç bakım maskesi oldu.

Şems Arslan yıpranan saçlara maske tarifi

  • 1 bardak zeytinyağı
  • 1 kaşık çörekotu yağı
  • 1 kaşık defne tohumu yağı
  • 1 kaşığı maydanoz tohumu

Yukarıda belirtilen tüm malzemeleri karıştırın. Saç dipleriniz ve saçlarınızın uçlarına kadar uygulayın. İyice masaj yaparak yedirdikten sonra streç ile saçınız kapatın. 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı, şampuan kullanmadan bol suyla yıkayın. Şems Arslan saç bakım önerileri arasında bu bakım maskesini haftada bir uygulanmasını doğru buluyor. Haftada bir defa uygulama ile istikrarlı denemelerden sonra saçlarınızda farkı hissedeceksiniz.

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)