Güneş Lekelerini Yok Etmek İçin…

Yaz geldi, tatil hazırlıkları başladı… öyle ki birçok kişi şimdiden tatil planlarını yaptı, bazıları ise çoktan tatilde… 🙂 yaza girmeden hızlı kilo vermek için fit olmanın yolları, fitnees ile zayıflama rehberi ile birlikte etkili kilo verme ve cilt bakımı telaşı aylar öncesinden sarmıştı. Tatil, deniz, kum, güneş, mayo, tesettürlü mayolar hazırlandı… güneş kremi seçimi yapıldı, güneş gözlükleri takıldı ve bronzlaşma zamanı…

Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için sık yapılan yanlışlardan en önemlisi güneş altında çok beklemek… eğer sizde bronzlaşmak için  güneş altında fazla kalmayı düşünüyorsanız güneş lekeleri ile baş başa kalmaya davetiye çıkarttınız demektir.

Cilt Bakımı / Gunes Lekeleri Nasıl Cıkar

Güneş lekelerini yok etmek için kesinlikle kimyasal uzak kalmayı tercih edin. Uzmanlar sağlıklı bronzlaşmak için güneş kremi ve güneş kremi markaları arasında doğru seçimi yapmanızı önerdikleri gibi güneş lekelerinden de uzak durmak için güneş kremini olmazsa olmaz etken olarak vurguluyorlar.

Güneş lekelerinin oluşmaması için veya oluşan güneş lekeleriniz varsa bu lekelerden kurtulmak için güneş kremi olmadan, cilt bakımınızı tam olarak yapmadan cildinizi güneşle kesinlikle temas ettirmeyin!

Porselen bir cilde sahip olmak veya yaz bitiminde bronzlaşmış ancak lekesiz bir cilde merhaba demek için güzellik ve cilt uzmanlarından sizler için aldığımız önerilere mutlaka göz atmalısınız.

Gunes Lekelerini Yok Etmek İçin…

Öncelikle şunu unutmayalım; kuru, yağlı ve normal cilt tipi hangi özelliklere sahip olursa olsun güneşe maruz kalan her cilt, bakım ve önlemi alınmadığı sürece özellikle yüz bölgesinde kesinlikle lekeler oluşacaktır. Peki bu güneş lekelerini yok etmek için veya güneş lekelerini engellemek için neler yapmalıyız? İşte uzmanından güneş lekeleri için maske tarifi… 

Suna Dumankaya güneş lekeleri için cilt maskesi

 

Suna Dumankaya Gunes Lekeleri İçin Maske Tarifi

Ünlülerin tercih ettiği güzellik uzmanı Suna Dumankaya, doğal malzemeler ile cildimizin lekelerini arındırmak adına bize özel bir tarifte bulundu. Suna Dumankaya cilt maskesi tarifi ile cildinizde ki güneş lekelerinden, cilt tonu dengesizliğinden kurtulmanız mümkün.

Maske için malzemeler;

  • 1 adet aspirin
  • 1 tatlı kaşığı kuru maya
  • 1 yemek kaşığı kadar oksijenli su

Bir kase içerisine maya ve aspirini koyduktan sonra üzerine oksijenli suyu dökün. Bu üç madde aniden reaksiyon vererek köpürmeye ve kabarmaya başlayacaktır. Tahta kaşık yardımı ile aspirin ve mayayı ezdikten sonra iki parmağını ile yüzünüze veya güneş lekesi olan bölgeye  sürünüz. Yağlı ciltler 20 dakika, kuru ciltler 17 dakika ve normal ciltler 15 dakika kadar maskeyi beklettiniz. Bir süre sonra maske kuruyacak, cilt gerginleşecektir maskeyi su ile temizlemelidir.  Maske yıkandıktan ve ciltten tamamen arındırıldıktan sonra limon suyu çok az miktarda cilde sürülebilir. Eğer kuru bir cildiniz varsa limon suyu yerine gül suyu tercih edilmelidir.

Suna Dumankaya cilt maskesi için yaptığı yorumda; “sadece güneş lekelerini değil, cilt gerginleştirme ve nemlendirme için birebir” diye açıklık getiriyor.

Güneş lekelerinden kurtulmak için maske haftada bir defa (güneş lekelerinin fazla olması halinde haftada 2 defa) yapılmalı. 4 -5 hafta sonra cildinizin nemlendiği, porselen bir görünüme sahip olduğu keza cilt tonunun dengelendiğini gözlemleyeceksiniz.

    1. madamcarmen Mayıs 27, 2017

    İçeriğimizi yorumlayınız :)