Ev Dekorasyon Önerileri 2018

Ev dekorasyon önerileri 2018 yılında adeta sizleri etkisi altına alacak. Sizlerde yaşam alanlarınızın dekorasyonu hakkında  trendleri takip etmek adına kararsız iseniz doğru adrestesiniz. Ünlü mimarların ev dekorasyon trendlerini takip ederek sizler için 2018 yılının dekorasyon önerileri ve tüyolarını bir araya getirdik.

Yuvanız, yaşam alanınız, en huzurlu olduğunuz ortam evinizin elbette dekorasyonu bir hayli önemli. Öyle ki evin dekorasyonu yapısını, kullanım alanlarını, kullanım alanlarının genişliğini derinliğini, içerisinde bulunanları psikolojik etkilemesi ve dahası ile büyük önem arz ediyor. Peki ev dekorasyon önerileri arasında 2018 trendleri neler? Evinizin yapısına göre hangi dekorasyonu uygulamalısınız. Dekorasyon ile geri dönüşüm yapmak, aynı evinizin adeta yeniden yaratmak için o halde bizleri takip ediniz.

Ev Dekorasyon Trendleri

Bu içeriğimizde sizlere ev dekorasyonu hakkında gerekli olan önerileri sunarken mutfak dekorasyonu, banyo dekorasyonu, salon dekorasyonu ve yaşam alanlarınız için dekorasyon trendlerini bir araya getirdik.

Dekorasyon modası 2017 trendlerinde etkinliğini sürdüren 2018 yılında da adından söz ettirecek dekorasyon önerileri yaşam alanlarınızda mimar dokunuşu getirecektir. Keza bu öneriler sizin için mekan atmosferlerinin daha iyi değerlendirme imkanı sunacaktır.

2018 Dekorasyon Modası

Mutfak Dekorasyon Önerileri 2018

Mutfak Dekorasyon Önerileri 2018

Hayattaki duruşunuzun adeta yansıması olacak mutfak dekorasyon önerileri 2018 yılında da bir hayli rovaşta. Dekorasyon trendleri arasında 2017 yılında da akım haline gelen “Typo dekorasyon” tarzı bu yıl etkinliğini daha fazla sürdürecek.

Her biri ayrı ayrı dile gelmiş ev aksesuarları, ev halkını motive eden tablolar yastıklar, bardaklar duvar stickerları, harfli seramik biblolar, harfli aydınlatmalar ve notlu paspaslar bu sene daha çok olacak.

Mutfak Dekorasyonu Modası / Mutfak Dekorasyon Trendleri

Yazı karakterlerinin dekorasyonlarda, duvar kağıtlarında ve popart tarzı mobilyalarda bir hayli hakimiyetini sürdürecek. Özellikle mutfak masası modelleri, mutfak için köşe takımların ve duvar kağıdı modelleri arasında ‘typo’ stili dekorasyon önerilerinde dikkat çekiyor.

Mutfak Dekorasyonu 2018

Mutfak dekorasyon önerileri arasında 2018 dekorasyon modasında dikkat çeken bir diğer detay ise renk tonları. Geçtiğimiz yıllarda sıklıkla karşılaşılan kırmızı, mürdüm, siyah – beyaz ve tonlamaları yerini pastel ve neon renklere bırakıyor. Bu sezon özellikle krem ve tonları, gri, gümüş griler, gold ve dahası mutfaklarda farklı hava katarak ahenk oluşturacaktır. Elbette mutfak dekorasyonu denildiğinde dekoratif mutfak aksesuarları gözden kaçırılmamalı.

Banyo Dekorasyon Önerileri 2018

 

Banyo Dekorasyon Önerileri 2018

Bu senenin rengi yeşil, doğaya dönüşün bir temsili olarak ev dekorasyonu önerileri arasında mimarların vurgu yaptığı maddeler arasında yer alıyor. Özellikle banyo dekorasyonu 2018 trendleri arasında doğaya dönüş, 3D tasarımlar banyolarda hayat bulacak. Yeşil duvarlar, ağaçlar, deniz temaları, su temaları ve elbette olmazsa olmaz loş ışıklar…. Banyo halıları, duşa kabin stickerları, fayans desenleri ve duvak kağıtlar ile sizlerde banyolarınızın havasını değiştirebilirsiniz.

2018 Banyo Dekorasyonları

Bu sezon banyo dekorasyonları sayesinde banyolar evlerin depo alanları olmaktan çıkıp, önemli bir yaşam alanı haline gelecektir.

Banyo dekorasyon modası 2018 trendleri arasında bir diğer dikkat çeken detay ise geri dönüşümler. Fayans ve parke dönüşümleri, boyalar ile değiştirilen banyo tasarımları özellikle geri dönüşümü dekorasyonlarında yaşatmak isteyenlere farklı soluk getiriyor.

2018 Banyo Dekorasyon Trendleri

Elbette aynaların banyo dekorasyonu modelleri arasında ki yerini unutmamak gerekir. İç mimarların tasarım görüntülerinde aynaların derinlikte ki yerini dikkat etmiş olmalısınız. Bu sebepten banyoları geniş göstermek için kullanılıyor ise çapı büyük amaca yönelik ve teferruatsız olarak tercih edilen aynalar 2018 dekorasyon önerileri arasında trend halinde.  Diğer tarafta ikonikleşmiş Audrey Hepburn, Marilyn Monroe’nun şık ama basik stilleri gerek ev dekorasyonlarında gerek banyolarda bu sezon kendini gösteriyor.

 

Banyo Dekorasyonu 2018

Salon Dekorasyon Önerileri 2018

Ev dekorasyon önerileri arasında en fazla araştırılan ve özen gösterilen salon dekorasyonu 2018 yılında oldukça ahenkli. Hem doğal hem sıcak ortamlar 2018 ev dekorasyonları vurgulanan temel etmen olacaktır.

Salon Dekorasyon Önerileri 2018

Doğal ve cilasız mobilyalar, ahşap ve ağaç görünümlü tasarımlar, ham boyasız lakeden uzak ahşap aksesuarlar, doğal halleri ile evlerde özellikle de salon dekorasyonlarında kendine yer buluyor.  Daha sıcak ev ortamları için çakıl taşları, halat ipleri, demir borularla kombinli bir çok mobilya aksesuarı göreceğiz. Özellikle Country stili evlerde biraz doğallık ambiansı için mobilya aksesuarlarında kütükler, ahşap sehpalar, ham ağaçlardan yapılmış doğal kesim lambaderler tercih edilebilir.

Salon Dekorasyon Modası /2018 Salon Dekorasyon Trendleri

Bu uyum sizin hem 2018 dekorasyon trendlerine uyum sağlamanızı, hem de neon & pastel ile parlaklığın uyumunu yaşayabilirsiniz. Orijinal el yapımı, fonksiyonel ve doğallık trendleriyle bu sezon salon dekorasyonlarınızın özgün olacağı kuşkusuz.

Salon Dekorasyonu 2018

2017 yılında da bir hayli adından söz ettiren doğal, ahşap ve orijinal tasarımlar 2018 yılında da adeta salonlarınızın nordik tasarımcıların elinde dile gelmişçesine farklılık yansıtacaktır.