Yaz İçin En İdeal BB Kremleri | Yazın Hangi BB Kremi Kullanmalıyım

Yaz için en ideal BB kremleri, yazın hangi BB kremini kullanmalıyım? Soru işaretlerini sizlerde barındırıyorsanız doğru adrestesiniz. O halde tüm bu soru işaretlerinizi son vermenin zamanı geldi. Yaz aylarında makyaj yapanların en sık yaşadığı sorunlardan biridir terleme, makyajın akması, yaz için ideal olmayan fondötenler ve dahası… güneş ışınları ile etkileşim haline gelen BB kremleri ve fondötenler akarak makyajın doğallığına ve profesyonelliğine zarar vermektedir. Sizin için hazırlamış olduğumuz ^2017 Makyaj Trendi^ ve yine ^Makyaj Önerileri ve Doğru Makyaj Teknikleri^ adlı içeriklerimizde de, BB kreminin ve fondötenin önemine vurgu yapmıştık.

Make up uzmanları da makyaj önerilini belirtirken BB kremlerinin ve fondötenlerin kesinlikle yaz / kış olarak farklı özelliklere sahip olanların tercih edilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar. Sıcak yaz aylarında fondöten yerine daha çok bağlandığımız ve sevdiğimiz BB kremi nedir? Yaz için en ideal BB kremleri, yazın hangi BB kremi kullanmalıyım sorularına yanıt arayalım.

        >>Maybelline Pure BB Krem (Maybelline New York Dream Pure BB krem)
        >>Pure Beauty BB Krem
        >>Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Krem
        >>Urban Decay Naked Skin One & Done BB Kremi
        >>MAC Prep+Prime BB Kremi
        >>Body Shop All-In-One BB Krem(The Body Shop All-In-One BB Cream)
        >>Garnier BB Kremi

BB Kremi Nedir?

BB Kremi Nedir?

Makyaj severlerin en sihirli iki harfidir BB…Son yıllarda fondötenin yerini alan bu kremler “blemish balm” kısaca leke balsamı demektir Fondöten kullanmaktan sıkılanlar, fondöten kullanmak istemeyeler, ‘fondöten cildimiz kurutuyor’ diyenler için alternatif yöntem olarak bu kremleri tercih etmektedirler.  BB kremleri cildi nemlendirdiği gibi aynı zamanda kapatıcı etkisi görerek kusursuz makyaj ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Son yıllarda BB kremi kullananların sayıları bir hayli arttı. Fondötenin pütür pütür görünümünü ortadan kaldıran keza cildi nemlendiren bu kremlerin hangisi kullanılmalı? Yaz için en ideal BB kremleri ve yazın hangi BB kremlerini kullanmalıyız?

Neden BB Kremi Kullanmalıyım?

Neden BB Kremi Kullanmalıyım?

BB kremi cilde bakım yaparak kusursuz makyaj yapmanızı sağlayan bir makyaj ürünüdür. Bu kremler daha doğal bir görünüm kazanmaya yardımcı olduğu gibi kapatıcı görevini de sürdürmektedir. Keza bu krem cilt tonu dengesizliğini ortadan kaldırmaktadır. Yüzünüzde renk tonu değişikliklerini kapatmak için de BB kremleri kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde oluşan güneş lekelerini, siyah noktaları, sivilce lekelerini ve akneleri, genişlemiş gözenekleri, kızarıklıkları kapatmanız için birebir çözüm BB kremlerini doğru seçim yapmanız ve doğru markaları kullanmanızda önemli elbette.

Ancak ^Kusursuz makyaj önerileri ve makyaj teknikleri^ adlı içeriğimizde belirttiğimiz gibi BB kremleri ve fondötenleri doğal makyaj önerileri arasında ilk sırada. Ancak BB krem ve fondöten kullanmayı tercih edenlerin yaz aylarından ayrı bir seçim, kış aylarında ayrı bir seçim yapması en önemli unsurlardan biri. Bu yüzden yaz için en ideal BB kremleri ve yazın kullanılacak BB kremleri arasında bir seçim yaparak yaz aylarında makyaj öncesi bu kremleri sürmeniz öneriliyor.

Yazın Hangi BB Kremleri Kullanılmalı? | En İyi BB Kremleri Hangileri?

Yazın Hangi BB Kremleri Kullanılmalı? | En İyi BB Kremleri Hangileri?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaz aylarından güneş ışınları cildimizde ki makyaj ve kozmetik ürünleri ile etkileşim içine girmekte. Bu etkileşim sonucunda da makyaj rahatlıkla akıp, terleme, kızarıklık etkenlerini göstermektedir. Bu sebepten yaz için en ideal BB kremleri arasında bir seçim yaparak makyajın akması, terlemesi ve kalıcı olmaması sorunlarından kurtulabilirsiniz. O halde yazın hangi BB kremleri kullanılmalı? En iyi BB kremleri hangileridir?

Yaz aylarından en ideal BB kremlerini sizlere aktarırken, make up uzmanlarının tavsiyeleri, tüm cilt tiplerinin kullanmasına uygun olması dahil birçok etken göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Yaz için en ideal BB kremleri hangileridir? Yazın Hangi BB kremleri kullanılmalı? En iyi BB kremleri hangileridir?

                                   En İyi 7 BB Kremi 

Maybelline Pure BB Krem (Maybelline New York Dream Pure BB krem)

Maybelline Pure BB Krem (Maybelline New York Dream Pure BB krem)

Yazın hangi BB kremi kullanılmalı sorusuna yanıt olarak kuşkusuz akla gelen en iyi BB kremleri arasında olan ürün Maybelline Pure BB Kremidir.

Çok fazla cilt problemlerinizi, sivilce lekelerinizi, güneş lekeleriniz, akne ve sivilce izleriniz ve ciltte oluşan gözeneklerin sayısı az ise  Maybelline Pure BB kremi tercih edebilir. Ancak fazla akışkan ve yağlı yapısından dolayı yağlı ciltler için uygun bir seçim olmayabilir. Karma cilt tipine sahip iseniz, pudra yardımı ile Mybelline Pure BB Kremini tercih edebilirsiniz. Hem cildiniz nem dengesini koruyacak hem de kapatıcı etkisi yaratacaktır.

Pure Beauty BB Krem

 

En İyi BB Kremi – Pure Beauty BB Krem

En iyi BB kremleri arasında yer vermemiz gereken bir diğer krem ise Pure Beauty BB kremidir. Hafif yapısıyla öne çıkan Pure Beauty BB krem, cildi nemlendiriyor, keza cildinizde oluşan sivilce lekelerini, kızarıklıkların yok olmasını sağlıyor.  Pure Beauty’nin en büyük artısı ise cilde doğal bir ışıltı katması. Bu özelliği sayesinde başka bir parlatıcı veya beyazlatıcı kullanmadan tek bir BB krem ile farklı ürünlerin özelliklerin bir arada yapabilirsiniz.

Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Krem

 

Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Krem

Cildinizde kusursuzlaştırırken aynı zamanda güneşten korumak istiyorsanız Kiehl’s Actively Correctign BB kremi sizlere hitap ediyor. Bu krem ile üç etkiyi alabilirsiniz; BB kremi etkisi, nemlendirici ve güneş kremi etkisi…. Cilt tonunu eşitleyen aynı zamanda da 50 faktör koruma içeren Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Krem sayesinde yaz için en ideal BB kremlerinden biri.  Güneşin zararlı etkilerinden cildini korumak, gözenek görünümünü azaltmak ve cildinin gün boyu nemli kalması için Kiehl’s Actively Correcting & Beutififying’i tercih edebilir böylelikle en iyi BB kremlerinden birine sahip olabilirsiniz.

Urban Decay Naked Skin One & Done BB Kremi

 

En İyi BB Kremi – Urban Decay Naked Skin One & Done BB Kremi

Yaz için en ideal BB kremleri arasında bir diğer seçenek ise Urban Decay Naked Skin One & Done BB kremi….

En iyi BB kremleri arasında make up uzmanları tarafından da tercih edilen Urban Decay kremi çok yönlü cilt kusursuzlaştırıcı olarak bilinmektedir.  Renk tonu dengesizliğini önlemek, sivilce ve siyah noktaları kapatmak, ciltte oluşan gözenekleri yok etmek adına birçok etkenleri tek bir üründe sahip olabilirsiniz. Kolay uygulanan yapısı ve incecik dokusu sayesinde sizin bir BB kremi kullandığınız dahi anlaşılmayacaktır.

MAC Prep+Prime BB Kremi

 

MAC Prep+Prime BB Kremi

Yazın hangi BB kremini kullanmalıyım? En iyi BB kremi hangisi diye hala tereddüte düştüyseniz sizlere bir diğer önerimiz MAC Prep + Prime BB kremi olacak.

MAC BB kremin asıl kullanım amacı, cilt tonunu eşitlemek ve kızarık ciltler için renk eşitizliğini kapatarak kusursuz makyaj yapmanızı sağlamak. Aynı zamanda MAC BB kremi doğal görünmek isteyenler ve cildiniz nemlendirmek isteyenlerin tercihi oluyor. MAC BB kerimi birçok ünlü ismin de kullanmayı tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. Cildi korurken aynı zamanda fondöten kapatıcılığı da sağlayan MAC Prep+Prime BB krem, özellikle yaz aylarından en ideal bb kremlerinden birisi.

Body Shop All-In-One BB Krem(The Body Shop All-In-One BB Cream)

 

En İyi BB Kremi – Body Shop All-In-One BB Krem(The Body Shop All-In-One BB Cream)

Hassas bir cilde sahipseniz aynı zamanda hangi BB kremini kullanmalıyım? Hassas ciltler için en ideal BB kremi hangisi diye düşünüyorsanız Body Shop All-In-One BB kremi tamda sizlere hitap ediyor olacak. Hassas ciltten muzdaripseniz ve piyasadaki BB kremler cildinizde her zaman koyu duruyorsa Body Shop’ın ‘All-In-One’ BB kremini tercih edebilirsiniz. Cildi kurutmadan nemlendirmek, kat kat makyaj yapmak yerine tek bir ürünle birçok fonksiyonelliği sağlamak için Body Shop BB kremi seçimleriniz arasında yer verebilirsiniz.

Garnier BB Kremi

 

Garnier BB Kremi

Yaz için en ideal BB kremleri arasında bir diğer alternatif marka Garnier BB kremi. En iyi BB kremi listesinde yer alan Garnier BB kremi alternatifler arasında olmalı. Yazın hangi BB kremi kullanmalıyım diye tereddüt içerisinde iseniz, ayın zamanda uygun fiyata bir BB kremine sahip olmak için Garnier BB kremini tercih edebilirsiniz. Elbette yukarıda yer verdiğimiz ürünler tercih sırasına göre gelmektedir ancak uygun fiyatlı BB kremi arayışında olanlara yaz ayları içinde ideal bir krem.

Garnier BB kremi yaz aylarından kullanılmasına olanak tanıyan özellikleri ise, güneş ışınlarından koruması, makyajı sabitlemesi, renk tonu düzeltmek ve nemlendirmek için ideal bir krem. Orta derece kapatıcılık ve hızla emilen kozmetik ürünlerden biri olma özelliğine sahip.

 

    1. madamcarmenyönetim Haziran 18, 2017

    İçeriğimizi yorumlayınız :)