Hint Kınası Nasıl Yapılır? Hint Kınası Modelleri ve Desenleri

Adından da anlaşılacağı gibi Hint kınası Hindistan gelenek ve göreneklerinden gelmektedir. Hintli kadınları, mutlulukları, hüzünlerin, arzularını  yansıttığı Hint kınası desenleri ile adeta ifade biçimi olmuştur. Gelinlere yakılmak ile kalmayıp, aynı zamanda kadınlar tarafından şıklığın simgesi ve aksesuar olarak ta kullanılmaktadır. Abartılı hint kınası desenleri kadınların daha çekici ve güzel görünmelerini sağlıyor.

Hindistan’da abartılı Hint kınası modelleri, Hint kınası desenleri ile adeta süslenen bedenler Türkiye’ye de yansıdı. Son birkaç yıldır ülkemizde de kına gecelerinde geleneksel hale geldi. Gelin adayına, nedimelere ve davetlilere Hint kınasında farklı desenler ve modeller ile gelinler ilgi odağı oluyor. Öyle ki bu Hint kınası desenleri moda haline gelerek Hint kınası dövmeleri dahi yaptırılmaya başlandı. Bu içeriğimizde yer alan modelleri kına ile de yapmak mümkün.

Hint Kınası Modelleri, Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Hint Kınası Nasıl Yapılır? 

Kınanın sanata dönüştürülmüş adı Hint kınası… elbette gelin adayları kına geceleri gibi özel günlerinde Hint kınasını yaptırmak istiyor ancak Hint kınası bir ikon haline ve dövme olarak ta kullanılmaya başlandığı için Hint kınası nasıl yapılır? sorusu sıklıkla yöneltiliyor. Hint kınası günümüzde hazır olarak satılmaktadır. Hint kınası desenlerini oluşturmak için bir sanatçı edası ile fazlaca efor sarf etmenize gerek yok …:)

Hint kınasını yapmak için, satın aldığınız kınanın içerisinde bulunan tüpü direk uygulayabilirsiniz. Muntazam desenler oluşturmak için ise Hint kınası desenleri ve Hint kınası modellerinden kalıp halinde desenleri temin edebilirsiniz. bu desenleri isterseniz bütün veya parça olarak kullanmanız mümkün. 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”55″ sortorder=”476,475,477,478″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”160″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”8″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Görüntüyü büyükmek için resimlere tıklayınız” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

2017 Hint Kınası Modelleri ve Hint Kınası Desenleri 

Hint kınasının siyah rengi, geçici olması, geçici dövme olarak kullanılması, kolay çıkması, cilde zarar vermemesi, beyaz gelinlik altında zarif duruşu ve dahası… elbette tüm bu etmenler  Hint kınasını çekici kılamaya yetiyor. Ancak hem ülkemizde hem de Hindistan’da gündeme ve yılın işleyicine göre Hint kınası motifleri rövaşta olur.

2017 Hint kınası modelleri ve Hint kınası desenleri arasında geçen seneye nazaran daha abartılı motifleri görmek mümkün. Tüm eli kaplayan, bileklere kadar uzanan zarif motifleri Hint kınası modelleri 2017 serisinde görmek mümkün. Ayrıca Hint kınası desenlerinde bu sene yalnızca ellerde değil, omuz, omuz arkası, sırt, bilekler, bacaklar ve ellerde de karşımıza çıkacak.

Hatta bu yaz plajlarda, tatil veya etrafınızda dövme olarak gördüğünüz kişilerde birçok desen Hint kınası olabilir.. 😉

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”56″ sortorder=”479,482,484,486,492,489,496,497,491,481,501,480,485,483,502,487,500,499,488,490,493,494,495,498″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”160″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Görüntüyü büyükmek için resimlere tıklayınız” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

  • İçeriğimizi yorumlayınız :)