Sivilceleri (Akneleri) Yok Etmek İçin Doğal Maskeler

Güneş lekelerinde kurtulmak ve ciltte oluşan gözeneklerleri sıkılaştırmanın yollarını önceki içeriklerimizde size yansıtmıştık. Peki gözeneklerin oluşması ardından siyah nokta oluşması ve kaçınılmaz son olan sivilcelerden nasıl kurtulacağız? Sivilceleri kurutmanın yöntemleri nelerdir? Sivilceler ( akneler) nasıl kurutularak yok edilir? Sivilceleri yok etmek için doğal maskeler nelerdir? O halde gözenekleri sıkılaştırmak ve güneş lekelerinden sonra sivilce konusunu detayları ile ele alalım.

Sivilceleri Kurutmak İçin Evde Maske 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki uzmanlar akneli ciltlerin mutlaka bir dermotoloji uzmanı tarafında tedavisinin yapılması, etken olan sebeplerin ortadan kaldırılması gerektiğine vurgu yapıyorlar. Dermotoloji uzmanı; hormonal bir sorun, dermotolojik sorun olmadığını dile getirdiyse sivilceleri yok etmek ve ergenlik sivilcelerinin kurutmak için evde bakım yapabilirsiniz.

Sivilceleri Kurutmak İçin Evde Maske Tarifi

Ergenlik döneminde özellikle çıkan sivilceler, ilerleyen yaşlarda tekrarlayabilir. Bunun için cilt bakımı temel alınarak doğru cilt bakımı yapılmalı, kesinlikle sivilceler sıkılmamalı, cildi güneşle temas ettirirken dikkatli olunmalı, doğru kozmetik ürünleri ve mutlaka güneş kremi kullanılmalı. Tüm bunların yanında gözenekleri sıkılaştırmak, peeling yapmak, cildi nemlendirmek temel faktörlerden birkaç tanesi…tüm bunların yapılması için adımlar atıldı ancak yine de sivilceler çıkıyor ise o halde sivilceleri kurutmak için evde maske yaparak, sivilcelerden kurtulmanın yolları aranmalı.

 • 2 kapak gliserin
 • Yarım su bardağı içme suyu
 • 4 kapak gül suyu
 • 6 damla çilek yağı

Tüm bu ürünleri mümkünse püskürtmeli bir kaba koyarak karıştırın.

Bu karışımı gece yatmadan önce uygulamanız doğru olacaktır. Tüm ürünleri homojen şekilde karıştırdıktan sonra, yatmadan önce cildinizi günlük temizliğini yaptıktan sonra yüzünüze püskürterek sıkınız. Püskürtürken gözleriniz ve ağzınızdan uzak tutmaya dikkat edin. Bu karışımı yüzünüze şişe ile püskürttükten sonra cildinize yedirmeye, dağıtmaya gerek yok. Direk püskürtülmüş hali ile kalması ve cildin tüm bu sıvıyı içine çekmesi gerekiyor.

Cildiniz bu sıvıyı emdikten sonra yüzünüzü yıkamayın, durulamayın. Sabah uyandığınızda ise su ile yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır. Her gün düzenli uygulama sonrasında sivilceleri yok etmek için harcadığını tüm emeklerinize acıyacaksınız. Çünkü bu doğal maske tarifi hem cilt bakımınız, hem de sivilcelerden kurutarak kurtulmanızı sağlayacak. Yaklaşık 1,5 ay ve üstü zaman diliminde sonuç alacaksınız. 

Şems Aslan Sivilceleri Yok Etmek İçin Maske Tarifi

Şems Aslan Sivilceleri Yok Etmek İçin Maske Tarifi

Güzellik uzmanı Şems Aslan, cilt bakımı konusunda ülkemizde de yurt dışında da çığır açmış birkaç isimden yalnızca biri. Ünlü isimlerinde cilt bakım ve güzellik uzmanı olarak tercih ettiği Şems Aslan sivilceleri yok eden maske tarifleri arasında en etkili olanı sizinle paylaşıyoruz. Kendisi bu maskesi için: “Anneannemin tarifi” olarak nitelendirirken, bu maskenin ne kadar yıllanmış çözüm olduğuna vurgu yapıyor. Şems Aslan sivilceleri yok etmek için maske tarifi uygulanış ve içeriğinde ki ürünler olarak evde kolaylıkla uygulanabilir.  

 • 1 yemek kaşığı hakiki gül suyu
 • 1 yemek kaşığı bal

Bu iki ürünü karıştırdıktan sonra, temiz cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Son olarak da buz kalıplarında dondurduğunuz sodayı cildinize yedirin.

Şems Aslan sivilce maskesini cildiniz emecek ve gül suyu ile balın minerallerini içine alarak sivilce tedavisini içten yapacaktır. 

Suna Dumankaya Sivilceler (Akneleri) Kurtulmak İçin Maske Tarifi

Suna Dumankaya Sivilceleri Yok Etmek İçin Maske Tarifi

Türkiye’de güzellik uzmanları arasında dikkatleri üzerine toplayan Suna Dumankaya; sivilceler, akneler için özel tariflerini paylaşıyor. Kendi güzellik salonlarında da bu tarifleri uygulayan Suna Dumankaya, sivilce (akne) tedavisinde uzman isimler arasında kendine yer buldu.

Sürekli doğallıktan, doğal ürünlerden, evde de cilt bakımının profesyonel olarak bakılabileceğine vurgu yapan güzellik uzmanı, sivilceli (akne) ciltler için etkili bir maske tarifi veriyor. Suna Dumankaya sivilcelerden kurtulmak için maske tarifini uygulama olarak kolay, ancak etkili bir maske olarak yüzlerce kişi tarafından kullanılmıştır.

 • 1 çay kaşığı limon suyu (dolu çay kaşığı)
 • 1 yemek kaşığı kil
 • 1 tane aspirin (ezilerek toz haline getirilmiş)

Tüm bu malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Cildinizde göz altı ve dudaklarda uzak kalacak şekilde sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere sürün. Maske hızla kuruyup, cildinizi çekecektir. 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile dairesel hareketler hafif baskı uygulayarak yıkayın. Ardından buz kalıbında dondurulmuş gül suyunu cildinize gezdirerek yedirin. Sivilceleri yok etmek için etkili maske olarak bilinen bu tarif, kısa sürede sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

 

  İçeriğimizi yorumlayınız :)